Angle down Atgal

„Sveikuolių vasarėlė“

Keturioliktus metus iš eilės Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje buvo organizuojama dienos vaikų vasaros poilsio stovykla „Sveikuolių vasarėlė“. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais čia susirenka nemažas būrys vaikų, norinčių aktyviai ir turiningai praleisti laiką.

Birželio 10–14 dienomis mokykloje poilsiavo 73 I–IV klasių mokiniai, suskirstyti šį keturias grupes.

Kiekvieną dieną vaikai buvo užimti socialiai naudinga veikla, kurią vykdėme pagal mokyklos direktoriaus patvirtintas stovyklos grupių veiklos programas. Dieną pradėdavome rytine mankšta, kurią vedė pradinių klasių mokytojos Danguolė Liorentienė ir Vaida Žukauskienė.

Birželio 10 dieną visos grupės praleido kartu – keliavo į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmą, po filmo užsuko paiškylauti Poezijos parke. Grįžę į mokyklą vaikai su mokytojais aptarė filmą, pildė stovyklos dienoraštį.

Kitomis dienos kiekvienos grupės vaikai buvo užimti skirtinga veikla. Stovyklautojai lankėsi J. Basanavičiaus gimtinėje, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Vargo mokykla“ ir protų mūšyje ,,Ką žinau apie Joną Basanavičių?“. I–II klasių mokiniai sužinojo apie Joną Basanavičių, jo svarbiausius gyvenimo faktus. O III–IV klasių mokiniai sužinojo apie spaudos draudimo laikus, daraktorių mokyklas. Buvo supažindinti su draustąja literatūra, daraktorių mokyklų mokymo priemonėmis. Žvakių šviesoje mokėsi rašyti grifelinėje lentelėje, skaitė maldaknygę, iš kurios rašto mokėsi pats J. Basanavičius.

Visos stovyklautojų grupės lankėsi Paežerių dvare. Jame vaikai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose ,,Tai iš sapno pasakėlės pas vaikus keliauja lėlės“ ir ,,Senojo pašto paslaptys“. I–II klasių mokiniai susipažino su lėlių atsiradimo istorija, jų rūšimis, medžiagomis, iš kurių jos gaminamos. Ir patys mokėsi pasigaminti lėles. III–IV klasių mokiniai susipažino su pašto atsiradimo istorija, įvairiais gabenimo būdais ir kaip buvo antspauduojami laiškai. Buvo pasakojama apie netikėčiausius ir įdomiausius laiškų siuntimo būdus, nuo pašto balandžių iki katino paštininko Emdžėjaus (M. J.). Vaikai mokėsi iššifruoti slaptas žinutes, rašyti laiškus specialiai paruošta tikra žąsies plunksna ir rašomąja mašinėle.

Taip pat buvo apsilankyta Marijampolės kraštotyros muziejuje, kur vyko molio lipdymo pamoka – mokėsi lipdyti molinį žaisliuką arba puodynėlę. Kiekvienas vaikas parsinešė savo rankomis padarytą žaisliuką, kuris liks kaip atminimas apie stovyklą.

Skirtingomis dienomis visos stovyklautojų grupės taip pat lankėsi fazanyne Šunskuose. Apžiūrėjo fazanus, sužinojo jų auginimo ypatumus ir mitybą.

Stovyklos uždarymo renginyje vaikai dalijosi patirtais įspūdžiais. Pildė anketas apie stovykloje organizuotas veiklas. Jų nuomonė apie stovyklą tik pati geriausia. Vieni išskyrė kelias labiausiai patikusias veiklas, tačiau dauguma vaikų teigė, kad patiko visos veiklos. Atsisveikinant kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už gerą nuotaiką ir aktyvų dalyvavimą stovykloje.

Smagi ir šauni dienos vaikų vasaros poilsio stovyklos veikla įamžinta nuotraukose, kurias galima rasti mokyklos interneto svetainėje (www.stankeviciaus.lt).

Kiekviena diena, praleista stovykloje, vaikams buvo įdomi ir prasminga. Jie turiningai praleido laisvalaikį, įgijo įvairių žinių, ugdė sportinius, meninius, socialinius, pažintinius įgūdžius, patyrė daug teigiamų emocijų.

Tėvai džiaugėsi aktyviu vaikų užimtumu ir edukacinėmis veiklomis. Pasak tėvų, vaikai iš stovyklos grįždavo pilni įspūdžių ir pakilios nuotaikos.

Olivija BARZDAITIENĖ

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos vyresn. socialinė pedagogė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite