Angle down Atgal

Sveikatos sistemos reformos projektus parlamentarai grąžino tobulinti

Seimas gražino tobulinti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pristatytus Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo ir lydimųjų teisės aktų pakeitimus, kuriais siūloma modernizuoti valstybinių gydymo įstaigų valdymą.

Po pristatymo teisės aktų pakeitimai nesulaukė Seimo pritarimo, už balsavo 53, prieš buvo 34, susilaikė 22 parlamentarai. Už pasiūlymą grąžinti šiuos projektus iniciatoriams tobulinti pasisakė 70 Seimo narių, už pasiūlymą juos atmesti balsavo 36 Seimo nariai.

Įstatymų pakeitimais buvo siūloma praplėsti gydymo įstaigų steigėjų ratą, t. y. jų steigėjais galėtų būti valstybė kartu su savivaldybėmis ir universitetais. Tokiu būdu siekiama sudaryti palankesnes sąlygas diegti sveikatos priežiūros įstaigose tobulesnį kolektyvinio valdymo modelį.

Be to, siūloma, kad gydymo įstaigų valdymas modernėtų - atsirastų valdybos, kurios būtų sudarytos iš nepriklausomų kompetentingų ir nepriekaištingos reputacijos asmenų. Tikimasi, kad šis pokytis prisidės prie įstaigų veiklos skaidrumo. Ten, kur nebus valdybos, veiktų stebėtojų tarybos, kurioms suteikiami papildomi įgaliojimai, tam, kad jos taptų aktyvesnės ir būtų veiksmingesnė jų veikla. Stebėtojų tarybos nariams galiotų nepriekaištingos reputacijos kriterijai.

Siekiant tinkamo ir regionams pritaikyto paslaugų planavimo siūloma steigti regionines tarybas, kurios būtų viršesnės už valdybas ir planuotų regionams reikalingas gydymo paslaugas. Jas sudarytų savivaldybių merai, kiti savivaldybės deleguoti atstovai, medikai, asociacijų, kitų socialinių partnerių atstovai.

Teikiamais pakeitimais, kurie nesulaukė Seimo pritarimo, numatoma įtvirtinti kadencijų įstaigų vadovams ribojimą. Siūloma numatyti, kad įstaigos vadovas galėtų eiti pareigas ne daugiau kaip dvi kadencijas toje pačioje įstaigoje. Šiuo metu yra numatyta tik 5 metų kadencija, o jų skaičius neribojamas. Mažoms įstaigoms, kurios turi iki 10 sveikatos priežiūros specialistų, kadencijų skaičius būtų neribojamas.

Taip pat siūloma įtvirtinti nepriekaištingos reputacijos kriterijus vadovaujančias pareigas užimantiems gydymo įstaigų atstovams (direktoriui, jo komandai), kurie jau seniai taikomi ir valstybės tarnautojams. Be to, visam vadovaujančiam gydymo įstaigų personalui, t. y. ne tik direktoriui, bet ir jo pavaduotojams, padalinių, skyrių vadovams, vyr. finansininkams būtų numatomi vieši konkursai pareigoms užimti.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite