Angle down Atgal

Sveikatos priežiūros pareigūnai ragina mylintis dėvėti apsaugines kaukes

Kanados vyriausioji visuomenės sveikatos priežiūros pareigūnė trečiadienį paragino poras dėvėti apsaugines kaukes lytinių santykių metu, kad užkirstų kelią naujojo koronaviruso plitimui.

„COVID-19 laikais seksas gali būti sudėtingas, ypač tiems, kurių lytiniai partneriai negyvena tuose pačiuose namuose arba susiduria su didesniu pavojumi užsikrėsti COVID-19“, – sakoma Theresos Tam (Terezos Tam) pareiškime.

„Mažiausią riziką keliantis lytinis aktyvumas COVID-19 sąlygomis – su pačiu savimi“, – pridūrė ji.

Tačiau tie, kas mylisi su partneriu, gyvenančiu ne jų namuose, turėtų „atsisakyti bučinių ir vengti priešpriešinio ar artimo kontakto ir pagalvoti apie nosį ir burną dengiančią kaukę“, sakoma rekomendacijose.

Pasak Th. Tam, žmonės taip pat turėtų riboti kiekį suvartojamo alkoholio ar „kitų medžiagų tam, kad jūs ir jūsų partneris galėtų priimti saugų sprendimą“.

Pareigūnė pabrėžė, kad koronaviruso perdavimo per sėklą arba makšties išskyras „tikimybė labai maža“, tačiau vis tiek rekomendavo naudoti sargius. 

Kanadoje iki trečiadienio buvo registruoti 129 705 korovnaviruso atvejai, iš jų 9 171 baigėsi mirtimi. Beveik 90 proc. susirgusių žmonių jau pasveiko.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite