Angle down Atgal

Sveikatos iš gamtos sėmėsi Marijampolės „vaivorykštukai“

Ne tik šeimos, bet ir darželio vaidmuo diegiant vaikui sveikos gyvensenos pagrindus yra reikšmingas. Svarbus vaidmuo tenka mokytojai, nuo kurios profesinio pasirengimo ir aktyvumo priklauso sveikatos ugdymo sėkmė.

Vaikams ypač imponuoja ugdymas netradicinėse erdvėse, tad kol rudeninė saulė negaili šilumos, semtis sveikatos į gamtą nuvykome ir mes, Marijampolės lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ „Ančiukų“ grupės ugdytiniai ir mokytojos. Su penkiamečiais dar toli į miškus važiuoti nesiryžome, taigi savo žygį pradėjome Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos stadiono prieigose. Ugdytinio Adomo mama Edita, kalanetikos ir STEP aerobikos studijos įkūrėja, sutiko mus su linksma muzika ir pakvietė pasimankštinti. Besportuojančių vaikų linksmos akys ir nuo lūpų nesitraukiančios šypsenos pakilios nuotaikos pėdsakus paliko kiekvieno praeivio veiduose.

Po mankštos visi patraukėme į Poezijos parką. Čia vaikams organizavome edukacinę programą „Atrask rudenį“. Su didžiuliu entuziazmu ugdytiniai ieškojo parke prasidėjusio rudens požymių: vieni pastebėjo besikeičiančius medžius, kiti atkreipė dėmesį į paukščių sumažėjimą, gerokai rasotą pievą. Vaikai sužinojo, kurie iš rudens ženklų mums išsamiai nusako apie būsimus orų pokyčius (jei lapai pradėjo kristi anksti, turėtumėte palaukti ankstyvos žiemos. Vėlyvo lapų kritimo išvaizda visada numato ankstyvos, labai šaltos ir atšiaurios žiemos pradžią). Parke ieškojome mums jau žinomų augalų ir atradome dar nepažintų. Vaikai sužinojo apie homeopatiją. Kad ir kur žmogus eitų, gamtoje lieka pėdsakai, todėl parke suradę nuošalesnę vietą susidomėję tyrinėjome, kokius pėdsakus ten paliko žmogus. Įsitikinome, kad bet kokia jo veikla vienaip ar kitaip veikia gamtą.

Truputį pailsėję toliau aktyviai pramogavome gamtoje. Vaikai žaidė judriuosius žaidimus, surengė virvės traukimo varžybas. Ir jeigu ne visą pasaulį apėmusi koronaviruso baimė, prie mūsų būtų prisijungęs ne vienas praeivis.

Sportas – viena geriausių sveikatinimo priemonių. Šis žygis mums dar kartą įrodė, kad aktyvus poilsis ir judėjimas gamtoje dovanoja puikią nuotaiką.

Nijolė PILIPONIENĖ,

Rasa SAVICKIENĖ

Lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ ikimokyklinio ugdymo mokytojos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite