Angle down Atgal

Sveikatos apsaugos ministras Mažeikiuose: „Pasiskiepyti gali kiekvienas – vakcinų yra pakankamai“

Liepos 22 d., ketvirtadienį, į Mažeikius atvyko sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Vizito metu jis susitiko su Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) ir Savivaldybės administracijos vadovais. Lankėsi rajone vakcinaciją organizuojančioje įstaigoje – Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centre. Ministras domėjosi, kaip vyksta vakcinavimas, testavimas, su kokiomis problemomis susiduriama, geroji patirtis. Aptarta sveikatos apsaugos sistemos ateitis, pokyčiai.

Diskutuota apie tai, kaip pagreitinti vakcinavimo procesą, kad kuo daugiau gyventojų pasiskiepytų nuo COVID-19 ir palaipsniui būtų galima grįžti į įprastą gyvenimą. Akcentuotas įmonių ir įstaigų darbuotojų vakcinavimas. Kalbėta apie artėjantį rudenį – galimybes švietimo sistemai dirbti kontaktiniu būdu, taip pat apie galimą karantiną, kuris galiotų nepasiskiepijusiems nuo COVID-19 asmenims. Pasiskiepyti gali kiekvienas – vakcinų yra pakankamai.

Nuo liepos 26 d. plečiamas darbų ir veiklos sričių sąrašas, kurio darbuotojams bus leidžiama dirbti tik pasitikrinusiems ir (ar) periodiškai (kas 7–10 dienų) besitikrinantiems, ar neserga COVID-19. Svarstoma gyventojams pasiūlyti dvi galimybes: nemokamai skiepytis arba mokėti už testavimą.

Ruošiamasi sveikatos sistemos reformai. Sveikatos apsaugos ministerijos pozicija: nesiūlys uždaryti nė vienos gydymo ar sveikatos priežiūros įstaigos, su vietos savivalda bus ieškoma optimaliausių variantų, kad gyventojai laiku gautų kokybiškas paslaugas.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite