Angle down Atgal

Sveikatos apsaugos ministras atleidžia NVSC vadovą R. Petraitį

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė trečiadienį pasirašysiąs įsakymą dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovo Roberto Petraičio atleidimo iš pareigų.

„Šiandien pasirašysiu įsakymą, kuriuo Robertas Petraitis yra atleidžiamas iš pareigų nuo kovo 10 d. įskaitytinai“, – po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Dulkys. Jo teigimu, laikinai NVSC vadovo pareigas užims šio centro Užkrečiamųjų lygų valdymo skyriaus vedėja Giedrė Aleksienė.

„Laikinai, kol mes spręsime nuolatinio vadovo klausimą, vadovo pareigas eis Giedrė Aleksienė. Ji šiuo metu yra šio centro Užkrečiamųjų lygų valdymo skyriaus vedėja“, – teigė A. Dulkys.

„Vasario viduryje atlikau NVSC vadovo Roberto Petraičio tarnybinės veiklos metinį vertinimą. Aš jo veiklą įvertinau nepatenkinamai. Vadovas, kaip ir leidžia teisės aktai, pasinaudojo galimybe ir kreipėsi į atitinkamą komisiją. Tos komisijos išvadas vakar darbo pabaigoje gavau, jos patvirtina mano matymą ir vertinimą“, – žurnalistams teigė A. Dulkys.

ELTA primena, kad R. Petraitis pastarąją savaitę teigė nesutinkąs su Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktomis tarnybinio tyrimo išvadomis ir su jam skirtu papeikimu. Jis sakė, kad sprendimą dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo skųsiąs teismui.

Kaip skelbė pastarąją savaitę ELTA, sveikatos apsaugos ministro įsakyme akcentuojama, kad dėl NVSC vadovo neveikimo nėra tinkamai apdorojami, sisteminami ir teikiami kitoms institucijoms reikiami duomenys, o tai suteikia pagrindą teigti, kad keliama reali grėsmė visų šalies gyventojų sveikatai.

Taip pat pažymima, kad direktorius, vienasmeniškai nevykdydamas įsakymuose įtvirtintų pavedimų, savo veiksmais ignoruoja ir nesilaiko norminių teisės aktų, sukuriančių teises ir pareigas visiems teisinio santykio dalyviams. Dėl įvardintų priežasčių NVSC vadovui skirtas papeikimas.

Šis sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio sprendimas per vieną mėnesį nuo įsakymo gavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Primename, kad, vykdant NVSC veiklos skaitmenizavimą, buvo rastos 804 neapskaitytos mirtys. Todėl ministras A. Dulkys NVSC vadovo R. Petraičio paprašė raštu pateikti paaiškinimus į tam tikrus klausimus. Gavęs NVSC vadovo paaiškinimus, A. Dulkys pavedė SAM ekspertams atsakymus įvertinti ir pateikti siūlymus. Gavęs ekspertų vertinimą, sveikatos apsaugos ministras R. Petraičiui pasiūlė trauktis iš einamų pareigų savo noru, tačiau NVSC vadovas nesutiko. Sveikatos apsaugos ministerija, įvertinusi situaciją, nusprendė pradėti patikrinimą dėl NVSC vadovo R. Petraičio galimo tarnybinių pareigų pažeidimo.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite