Angle down Atgal

Sveikatos ambasadorius – Vadimas Zelevas

Genovaitė KAZIELIENĖ

Savivaldybės tarybos nariai, gavę rajono bendruomenės Sveikatos tarybos rekomendaciją, ketvirtadienį posėdyje Ukmergės rajono bendruomenės sveikatos ambasadoriaus vardą suteikė sporto klubo „Vilkas“ treneriui Vadimui Zelevui.

Sveikatos ambasadoriaus vardo suteikimo tikslas – pagerbti rajono piliečius už ilgametę aktyvią veiklą visuomenės sveikatos stiprinimo srityje. V. Zelevui šis titulas suteiktas už tai, kad jis ir tarp suaugusių, ir ypač vaikų bei paauglių, propaguoja sveiką gyvenseną, siekia sudaryti tinkamas sąlygas sustiprinti jų sveikatą bei skatinti poreikį rūpintis savimi, ugdyti psichologinį atsparumą, grūdinti organizmą, formuoti pozityvų požiūrį į sveiką mitybą ir sveiką gyvenimo būdą nuo vaikystės. Trenerio veikla plati ne tik Ukmergėje, Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu.

Nominantas yra pasiekęs aukštų sportinių rezultatų: jis laimėjo Europos kikbokso ir pasaulio Tailando bokso bronzos medalius, tapo Lietuvos taekwondo vicečempionu, Latvijos kikbokso vicečempionu, Balkanų šalių kikbokso čempionu. Ukmergiškis yra tarptautinės kategorijos A klasės kikbokso teisėjas WAKO, Europos teisėjų komiteto WAKO narys. Jo treniruojami sportininkai yra pasiekę aukščiausių apdovanojimų Europos ir pasaulio pirmenybėse.

V. Zelevas dalyvauja įvairiuose mokymuose ir seminaruose, susijusiuose su žmogaus psichologija bei sveika gyvensena, taip pat juose skaito pranešimus, dalinasi gerąja patirtimi, rajone organizuoja įvairius renginius. Vienas populiariausių – tarptautinis kikbokso turnyras „Ukmergės mero taurė“, kuriame dalyvauja sportininkai iš tarptautinių sporto klubų. „V. Zelevas – ne tik profesionalus treneris, bet ir ryški asmenybė, nuoširdus, sąžiningas, atidus žmonėms, mokantis bendrauti, pritraukiantis į savo klubo veiklą daug jaunų žmonių, paauglių ir iš socialinės rizikos šeimų“, – pažymima rekomendacijoje.

Ukmergės rajono bendruomenės sveikatos ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatai buvo patvirtinti 2014 metų rugpjūčio 28 dienos rajono Savivaldybės tarybos sprendimu. Konkursas Bendruomenės sveikatos ambasadoriaus vardo nominacijai organizuojamas kartą per dvejus metus.

Sveikatos ambasadoriais gali būti bendruomenės nariai, aktyviai dalyvaujantys visuomeninėje, projektinėje sveikatos stiprinimo veikloje, organizuojantys sveikatinimo renginius, platinantys žinias apie sveikatos išsaugojimą ir stiprinimą, diegiantys sąmoningumą, atsakomybę ir kitas bendražmogiškąsias vertybes, kuriantys sveiką visuomenę savo organizacijoje ir rajono bendruomenėje.

Siūlyti rajono piliečius gauti Sveikatos ambasadoriaus vardą turi teisę rajone veikiančios asociacijos, bendruomenės, įmonės, įstaigos, organizacijos.

Pirmąja Sveikatos ambasadore 2014 metais rajone buvo išrinkta Nijolė Ona Kaselienė. 2016 metais Sveikatos ambasadorės vardas suteiktas lopšelio-darželio „Nykštukas“ papildomojo ugdymo pedagogei, kūno kultūros mokytojai ir auklėtojai Neringai Godliauskienei.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite