Angle down Atgal

Švedijoje moterimis prekiavęs lietuvis tėvynėje ryžosi sunkiam nusikaltimui prieš merginą

Švedijoje 2012 metais kartu su kitais penkiais Lietuvos piliečiais už prekybą moterimis nuteistas lietuvis P. P. nepasimokė ir tėvynėje įkliuvo, kai itin brutaliai pasikėsino išžaginti merginą. Vyrui paskelbti nuosprendžiai keitėsi, tačiau galiausiai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusikaltėlį pasiuntė už grotų.

Prokurorų kasacinį skundą išnagrinėjęs LAT nusprendė panaikinti apeliacinės instancijos sprendimą ir Šiaulių apskrityje gyvenantį vyrą pasiųsti atlikti realios laisvės atėmimo bausmės. Kadangi byla buvo nagrinėta neviešai, LAT neatskleidžia tikslios šio vyro tapatybės, nors žinoma, kad nuteistasis buvo vienas iš šešių Lietuvos pilietybę turinčių asmenų, 2012 metais Švedijoje nuteistų už prekybą moterimis.

Nusikaltėlis buvo nuteistas už pasikėsinimą išžaginti, įvykdytą 2018 m. sausio 27 d. ryte. Bylos duomenimis, kelnes nusimovęs P. P. užpuolė pro šalį ėjusią moterį, sugriebęs už drabužių ir plaukų tempė į nuošalų kiemą, tačiau galiausiai pargriovė į šalia tvoros buvusius krūmus.

Moteriai šaukiantis pagalbos, P. P. ją smaugė, reikalavo nutilti ir grasino papjauti, jei ši nenutils. Galiausiai vyras auką atsitempė į kiemą ir bandė pargriauti, tačiau mergina besipriešindama išsilaisvino ir pabėgo.

Šiaulių apylinkės teismas praėjusių metų rugsėjį P. P. pripažino kaltu ir nuteisė pusantrų metų kalėti pataisos namuose, nukentėjusiajai priteisė 1 tūkst. eurų moralinei žalai atlyginti. Tačiau bylą apeliacine tvarka išnagrinėjęs Šiaulių apygardos teismas nuosprendį pakeitė – merginai priteistos žalos dydį padidino iki 2,5 tūkst. eurų, tačiau P. P. skirtą realią laisvės atėmimo bausmę pakeitė dvejų metų laisvės apribojimo bausme.

Dėl tokio nuosprendžio LAT buvo pateiktas Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo Tomo Grušo kasacinis skundas. T. Grušas prašė sugrąžinti nuteistajam paskirtą realią laisvės atėmimo bausmę, kadangi vyras teismo metu nepripažino kaltės, siekdamas sumenkinti savo vaidmenį derino savo parodymus prie byloje surinktų įrodymų ir melavo teismui.

Anot prokuratūros atstovo, svarbu ir tai, kad nuteistasis pavojingas visuomenei, o padarytą nusikaltimą įvykdė ne spontaniškai, bet iš anksto suplanavęs. „Veika nebuvo atsitiktinio pobūdžio, nuteistasis prieš padarydamas nusikaltimą aiškiai ieškojo nusikaltimo aukos, ją suradęs sąmoningai judrioje gatvėje pasirinko vietą prie įėjimo į nuošalų kiemą, ten sustojęs palaukė nukentėjusiosios, panaudojo prieš ją fizinį smurtą siekdamas įgyvendinti nusikalstamą sumanymą“, – pažymima LAT nutartyje.

Prokuratūros atstovas paminėjo ir tai, kad lietuvis buvo 2012 metais nuteistas Švedijoje. Pastaroji byla sulaukė ir Švedijos bei tarptautinės žiniasklaidos dėmesio, kai paaiškėjo, kad šeši Lietuvos piliečiai Švedijoje pardavinėjo tautietes, per dešimt mėnesių užsidirbo apie 141 tūkst. dolerių.

Kasacinį skundą išnagrinėjusi LAT teisėjų kolegija jį patenkino – anot teisėjų, nors P. P. turi nuolatinį darbą, augina mažametį vaiką, taip pat atlygino dalį padarytos žalos, nusikaltimo pobūdis ir prieš tai Švedijoje nutikusi istorija rodo, kad šiaulietis nevertina savo elgesio kritiškai ir nėra linkęs taisytis.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite