Angle down Atgal

Švedija – svarbi Lietuvos kultūrinė partnerė

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas susitikime su Švedijos ambasadore Maria Christina Lundquist pasidžiaugė glaudžiais šalių kultūriniais ryšiais ir padėkojo Švedijos Vyriausybei už finansinę dovaną – specialų Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondą.

2018 metais Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, Švedija patvirtinto fondo steigimą, jo valdymo ir veiklos aspektus šiuo metu derina abiejų šalių vyriausybės. Planuojama, kad vienas iš pagrindinių šio fondo veiklos prioritetų – dėmesys jaunimui. Švedijos Vyriausybė taip pat skirs 100 tūkst. eurų finansinę dotaciją praėjusiais metais Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros ministerijų įsteigtam bendram Baltijos kultūros fondui – tai ketvirtadalis šio fondo metinio biudžeto.

Lietuva su Švedija sėkmingai bendradarbiauja ir pagal Šiaurės–Baltijos šalių kultūros mobilumo programą, finansuojamą Šiaurės ministrų tarybos ir Baltijos šalių kultūros ministerijų. Iki 2020 metų pratęsta programa skatina Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą kultūros ir meno srityje, remiant menininkų mobilumą, bendradarbiavimo tinklus ir rezidencijų veiklą. Ministras taip pat priminė Lietuvos kultūros atašė Švedijoje ir Lietuvos kultūros instituto vykdomas kultūros srities profesionalų vizitų ir lietuviškų tekstų vertimų į užsienio kalbas skatinimo programas bei pasidžiaugė jų teikiama nauda ilgalaikiam bendradarbiavimui užmegzti ir vystyti.

Kultūros ministras atkreipė Švedijos ambasadorės dėmesį, kad nuo 2014 m. Lietuvoje taikoma pelno mokesčio lengvata kino gamintojams. Šiomis lengvatomis Švedijos filmų kūrėjai aktyviai naudojasi ir intensyviai filmuoja Lietuvoje. Nuo 2019 m. sausio 1 d. Lietuvos ar užsienio kino kūrėjams suteikta bendra parama, kuriai gali būti taikoma lengvata, galės siekti 30 proc. visų filmo gamybos išlaidų, iki šiol ši dalis sudarė 20 procentų.

Ambasadorė akcentavo Švedijos vykdomas veiklas skaitymo skatinimui, ypač vaikams skirtas priemones, dirbant drauge su Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, taip pat įgyvendintas iniciatyvas, aktualizuojančias darnaus vystymosi tikslus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite