Angle down Atgal

Švč. Mergelės Marijos Gimimo šventė Šiluvoje

Rugsėjo 8-ąją – pagrindinį Šilinių atlaidų sekmadienį – buvo švenčiamas Švč. Mergelės Marijos Gimimas, meldžiamasi už Lietuvą, kad krikščioniškos šeimos skleistų Dievo meilės džiaugsmą.

Nuo pat ryto iš pačių įvairiausių kampelių Lietuvos keliai vedė į Šiluvą. Marijos Gimimą šventė ir čia apsilankęs Šventojo Sosto atstovas, naujasis apaštalinis nuncijus Baltijos šalims arkivyskupas Petaras Antunas Rajičius. Apaštalinis nuncijus vadovavo iškilmingai Eucharistijai ir pasakė homiliją.

Geroji naujiena ir Kristaus ramybės palinkėjimas iš Šiluvos pasklido visam kraštui, palaiminimu ir džiaugsmu pasidalyta su visais geros valios žmonėmis. Piligrimai be savo asmeniškų intencijų šv. Mišiose buvo kviečiami malda apkabinti šeimas, dėkoti už malones, kurios liejasi iš Santuokos sakramentu palaiminto santuokinio gyvenimo, melstis už šeimų kasdienybę ir neišvengiamus sunkumus – kad pati Mergelė Marija būtų šventumo Mokytoja ir bendrakeleivė.

„Melskimės už Lietuvą, kad krikščioniškos šeimos skleistų Dievo meilės džiaugsmą“, – kvietė Kauno arkivyskupijos apaštalinis administratorius vyskupas Algirdas Jurevičius, sveikindamas garbius atlaidų svečius ir visus piligrimus pradedant iškilmingą Eucharistiją, kuriai vadovavo arkivyskupas Petaras Rajičius, koncelebravo atskirai ir džiugiai nuncijaus pasveikintas (aikštė tai palydėjo plojimais) nominuotasis kardinolas Jo eminencija arkivyskupas Sigitas Tamkevičius SJ, taip pat Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Kauno arkivyskupas emeritas Lionginas Virbalas SJ, Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas, Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Vilniaus arkivyskupijos augziliarai vyskupai Darius Trijonis ir Arūnas Poniškaitis, Kaišiadorių vyskupas emeritas Juozas Matulaitis ir daugiau kaip šimtas Lietuvos kunigų.

Kartu meldėsi ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje Kauno Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas tėvas Nikolajus Murašovas, Vyriausybės atstovai, Raseinių rajono savivaldybės vadovai, kiti garbūs atlaidų dalyviai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite