Angle down Atgal

Svarstomas žemės mokestis

Trečiadienį meras S. Margis ir administracijos direktorė I. Gelažnikienė susitiko su Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Pakruojo skyriaus pirmininku A. Navicku. Susitikimo tema – žemės mokestis. Apie šį mokestį kalbėta ir pirmadienį įvykusiame LŪS susirinkime. Kaip informavo LŪS pirmininkas, rajono žemdirbiai neprieštarauja, kad žemės mokestis didėtų, tačiau ne taip drastiškai.

Pasisakyta ir dėl surinkto mokesčio paskirties: dalis šių lėšų, pasak žemdirbių, turi būti skirtos keliams tvarkyti, o ne kitoms problemoms spręsti. Susitikimo metu kalbėta apie savivaldybės įstaigų ir įmonių atleidimą nuo žemės mokesčio (žemdirbiams tai atrodo neteisinga), valstybinės žemės nuomą. Finansų skyriaus duomenimis, jau pernai nuo žemės mokesčio nebuvo atleista nė viena įmonė. Dėl Valstybinės žemės nuomos klausimų savivaldybės vadovai planuoja susitikti su NŽT Pakruojo skyriaus vedėju A. Radeckiu.

Pakruojo rajono savivaldybės taryba 2018 m. priėmė sprendimą „Dėl žemės mokesčio tarifų, lengvatų ir neapmokestinamųjų žemės sklypų dydžių nustatymo 2019 metams“ patvirtintas 0,75 proc. (nuo žemės mokestinės vertės) žemės ūkio paskirties žemės mokesčio tarifas.

Gegužės 30 d. taryba svarstys klausimus, susijusius su žemės mokesčiais 2020 metams, tačiau prieš tai jie bus nagrinėjami koalicijoje ir komitetuose peržiūrint keletą skaičiavimo variantų. Mero pozicija – nuosaikesnis žemės mokesčio didėjimas.

Kultūros, paveldosaugos ir viešųjų ryšių skyrius

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite