Angle down Atgal

Švarios šildymo ir karšto vandens sistemos leis sutaupyti šilumą

AB „Šiaulių energija“ specialistai primena, kad artėjant šildymo sezonui, būtina atlikti tokius pasiruošimo darbus kaip šilumos punktų ir šildymo sistemų hidrauliniai bandymai, o taip pat šildymo sistemų ir šilumokaičių plovimas. Juos atlikus, pasirašomas pastato šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui aktas. Jis privalomas, kad namui būtų galima tiekti šilumą.

Prieš kiekvieną šildymo sezoną vartotojai svarsto, ką galėtų padaryti, kad gyventų šilčiau, o mokėtų mažiau. Daugeliui tenka susidurti su šildymo sistemos problemomis, tačiau nepagalvojame, kad tai galima pakeisti. Ką daryti, jei netolygiai šyla radiatoriai ir nuorinimas nepadeda, o karšto vandens temperatūra nėra pakankama? Nereikia būti specialistu, kad įtartum, jog šildymo ir karšto vandens sistemose susikaupė nuosėdų. Mažėjantis šildymo ir karšto vandens sistemų darbo efektyvumas reiškia trumpesnį jų tarnavimo laiką, didėjančias kuro sąnaudas ir augančius šildymo kaštus. Tad laiku atlikti prevenciniai darbai, užtikrinantys sklandų šildymo ir karšto vandens sistemų darbą, atsiperka su kaupu – jos tarnauja ilgiau, dirba sklandžiau, mažesnė avarijų ir gedimų tikimybė, mažesni šildymo kaštai.

AB „Šiaulių energija“ specialistai ragina vartotojus suskubti pristatyti pastato šilumos įrenginių parengties 2019–2020 metų šildymo sezonui aktus. Šiuo metu šių aktų dar nėra pristatę 88 proc. visų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų Šiaulių mieste. Apie 25 proc. daugiabučių namų Šiauliuose, kurie yra prijungti prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos, dar nėra atlikti vidaus šildymo sistemų hidrauliniai bandymai.

Primename, kad šilumos tiekėjas yra atsakingas tik už šilumos tiekimą iki pastatų įvadų, išskyrus tuos pastatus, kurių šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoja yra AB „Šiaulių energija“. Todėl bendrijos ar namus administruojančios įmonės pačios turi pasirūpinti pastatų šildymo ir karšto vandens sistemų, šilumos punktų paruošimu. Kiekvienas pastatas turi turėti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją, atestuotą sertifikavimo įstaigoje ir turintį energetikos darbuotojo pažymėjimą. Teisės aktų nustatyta tvarka, pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas, prieš šildymo sezono pradžią, valdytojui turi pateikti užpildytą ir pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojo pasirašytą pastato parengties šildymo sezonui aktą. Tai privalu atlikti iki einamųjų metų rugsėjo 15 d. Valdytojas ne vėliau nei per 5 darbo dienas nuo pastato parengties šildymo sezonui akto pasirašymo dienos privalo pateikti jo kopiją šilumos tiekėjui, t. y. AB „Šiaulių energija“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite