Angle down Atgal

Svarbus priminimas: kaip elgtis užklupus perkūnijai?

Prasidėjus liūčių ir žaibų sezonui būtina prisiminti svarbiausius patarimus, kaip derėtų elgtis jei virš galvų pradeda griaudėti perkūnija.

Visų pirma, buvimas atvirame lauke tikrai nerekomenduojamas. Jei tik įmanoma, geriau skubėti į greta esantį pastatą, jei tik toks yra. Arba pasinaudoti transporto priemone ir slėptis joje.

Tačiau būna taip, jog šalia nėra nei automobilio, nei pastato, tad apsižvalgykite aplink save ir lauke stenkitės surasti kiek įmanoma žemesnę vietą: griovį ar įdubą, ten atsitūpkite nusiėmę visus metalinius daiktus nuo savęs. Nelikite pats aukščiausias objektas tose apylinkėse, kuriose jus užklupo audra, nes būsite kuo tikriausias žaibo taikinys.

Jei keliaujate kalnuose ir audra jus užklumpa būnant aukštai, tuomet patartina keliauti žemyn. Taip pat glaustis prie pavienių medžių tikrai nėra pati geriausia idėja.

Slėpimasis automobilyje audros metu dažnai sulaukia prieštaringų nuomonių. Tačiau tai geriau nei nieko. Kaip ši transporto priemonė gali apsaugoti nuo žaibo? Pasirodo, jog metalinis automobilio skydas išsklaido žaibą aplink jame sėdinčius žmones ir žemę.

Vasaros metu būnant gamtoje ir besipliuškenant įvairiuose vandens telkiniuose taip pat netikėtinai gali užklupti perkūnija. Tokiu atveju kuo greičiau lipkite į krantą. Vanduo yra puikus laidininkas, tad elektros iškrova visai kitoje vietoje gali staigiai atkeliauti iki jūsų taip įveikdama didelius atstumus.

Griaudint buvimas prie vandens telkinių yra pavojingas, geriau pasieškokite saugaus prieglobsčio.

Ar tam tinka palapinės? Toks objektas yra padidintos rizikos zona, kadangi savo konstrukcijose jos turi metalo. Jeigu ketinate vykti į gamtą visuomet pasitikrinkite orų prognozes ir būkite atidūs.

Atsargumas būtinas net ir tūnant namuose. Kai lauke siaučia perkūnija, patartina namuose kuo skubiau išjungti visus elektrinius prietaisus, antenas, nesiliesti prie metalinių daiktų, nerymoti prie lango, krosnies, židinių. Nekalbėti telefonu, nesimaudyti duše ar vonioje. Sandariai uždaryti langus, duris, orlaides.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite