Angle down Atgal

Svarbu visiems: patarimai, kaip pasigaminti kaukę namuose

Pasaulį krečiantis Covid-19 virusas ir mūsų šalyje kasdien mums primena, kad savisauga ir būvimas namuose - ypatingai svarbūs šiuo metu. Sveikatos apsaugos ministras rekomendavo einant į lauką dėvėti apsaugines kaukes. Šalyje kilus neramumams dėl šio viruso - apsauginės kaukės iš prekybos iššluotos arba internete yra siūlomos nežmogiškomis kainomis. Kaip gamintis apsauginę kaukę pačiam namuose? Į šį svarbų klausimą šiandien pabandysime atsakyti kartu su veiklia moterimi Aliona Ušanoviene, kuri mūsų skaitytojams atskleis gamybos procesą.


Nuo reikia pradėti kurti apsaugines kaukes namuose?


Pradėti reikia nuo modelio. Internete radau video su gamybos etapais. Proporciškai sumažinau dydžius vaikiškai kaukei.


Kokias medžiagas naudojote?


Viršutiniam sluoksniui galima naudoti bet kokią medžiagą, kuri lengvai skalbiasi. Vidinius sluoksnius dariau iš medvilnės.


Pasidalinkite su mūsų skaitytojais gamybos procesu.


Iš pradžių ant popieriaus nubraižom kaukės trafaretą. Iš medžiagos iškerpam viršutinio ir vidinių sluoksnių detales, susiuvam jas. Vidinis sluoksnis mažesnis – gaunasi kišenėlė, į kurią galima įdėti papildomos medžiagos, servetėlių ar vatos. Paskutinis etapas – prisiuvam gumytes.


Kaip jūsų šeima leidžia laiką karantine? Kokie būtų jūsų patarimai?


Laiką leidžiame namie. Kadangi gyvename nuosavame name, išeiname pasivaikščioti į kiemą. Kol vaikams atostogos, daugiau laiko praleidžia žaisdami, tėvams padeda gaminti. Sporto treniruotės vyksta online per kompiuterį.


Dažniau vėdinkite kambarius, laikykitės rankų higienos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite