Angle down Atgal

Svarbiausią metų startą baidarininkams nupūtė koronaviruso diagnozė, tačiau Lankas vis tiek ragina skiepytis

Aurimas Lankas ir Edvinas Ramanauskas kartu su savo komanda jau rugsėjo 16 dieną turėjo startuoti pasaulio baidarių ir kanojų čempionate, tačiau svarbiausiam atletų metų startui sutrukdė koronaviruso diagnozė. Nors ir paskiepyti, tačiau abu sportininkai bei jų treneris susirgo koronavirusu, todėl kelionės į Daniją jiems nebus.

A. Lankas ir E. Ramanauskas keturvietėje baidarėje kartu su Ignu Navakausku ir Simonu Maldoniu turėjo startuoti olimpinėje 500 metrų distancijoje. Visi rinktinės atletai yra paskiepyti ir skristi į Daniją pagal dabar galiojančius apribojimus galėjo ir papildomai nesitestavę, tačiau testo reikalauja varžybų Kopenhagoje organizatoriai.

„Organizatoriai prašo turėti neigiamus testus, reikėjo testuotis prieš atvykstant į Daniją, visa komanda testavomės. Išskristi galėjau be testo, bet varžybose, abejoju, ar būčiau galėjęs dalyvauti“, – LRT.lt sakė A. Lankas.

Sportininkas sako, kad rimtų simptomų nejaučia, turi tik slogą, kuri jam atrodė lyg paprastas peršalimo simptomas.

Kol kas nėra aišku, kas pakeis A. Lanką ir E. Ramanauską keturvietės varžybose. Vienintelis geras dalykas tas, kad šis pasaulio čempionatas neturi jokio įtakos kovai dėl olimpinio kelialapio į 2024 metų Paryžiaus žaidynes. A. Lankas ir E. Ramanauskas dviese iškovojo bronzos medalius 2016 metų Rio žaidynėse, tačiau po jų iš olimpinės sporto šakos programos buvo pašalinta jų rungtis. 500 m distancijoje keturviete lietuviams į Tokijų patekti nepavyko.

Kaip savo feisbuke rašė E. Ramanauskas, „Šis pasaulio čempionas tūrėjo būti mums kaip išsigelbėjimas, likus be olimpinių žaidynių. Laukėm, tikėjom ir buvom pilni pykčio nuversti kalnus.“

„Mūsų atranka nėra tokia, kaip pavyzdžiui lengvojoje atletikoje, kur 4 metus renki reitingą, laimi vis kažkokių taškų ir patenki į žaidynes. Mūsų sporte metai prieš olimpines žaidynes vyksta pasaulio čempionatas ir bent jau prieš šias žaidynes pateko 6 stipriausios keturvietės“, – apie atrankos varžybas pasakojo A. Lankas.

A. Lankas su kitais sportininkais nuo koronaviruso buvo paskiepytas dar vasario–kovo mėnesiais. Pats Aurimas yra aktyvus tiek tikrame, tiek virtualiame pasaulyje ir dažnai rašo ir kalba apie skiepų naudą, nuolat ragina kitus skiepytis ir tikėti mokslu. Jis be sportininko yra ir politikas, išrinktas į Šiaulių miesto tarybą.

Paskelbęs apie savo užsikrėtimą A. Lankas jau sulaukė pastabų, kad vakcina ne tokia ir gera, jeigu po jos vis tiek galima užsikrėsti. Sportininkas su tokia nuomone nesutinka.

„Aš nežinau, kaip paaiškinti žmogui, kad vakcina nėra kažkokia neįveikiama siena. Mes buvome vieni pirmųjų, gal ir tas galiojimas, pavadinkime, baigėsi, gal reikia trečios dozės. Aš nekaltinu, kad ji bloga ar neveikia. Bet jeigu paskiepytųjų būtų 90 procentų, gyvenu aktyvu socialinį gyvenimą – dirbu, sportuoju, su daug žmonių susitinku. Tikėtina, kad tarp jų yra daug nepasiskiepijusių ir mano galimybė užsikrėsti yra didesnė. Jeigu bendraučiau vien su skiepytais gal ji būtų daug mažesnė?

Kartais tam dialogui rašau tokius pusiau provokuojančius komentarus. Žinoma, tai kiekvieno žmogaus pasirinkimas ir t.t. bet gal tada ir geriausia kaip dabar padaryta – tiesiog nereikia susitikti tam tikrose vietose“, – kalbėjo A. Lankas.

Pasaulio baidarių ir kanojų čempionatas Danijoje vyks rugsėjo 16–19 dienomis, jį tiesiogiai transliuos portalas LRT.lt.

www.lrt.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite