Angle down Atgal

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie padangų žymėjimą

Visi mėgstame tvarką ir sistemą, tačiau tik tuo atveju, jei ją suprantame. Keičiant ar ruošiantis pirkti naujas padangas susiduriame su įvairiomis informacinėmis lentelėmis ir daugybe skaičių. Ką jie reiškia ir ką tikrai vertėtų prisiminti?

Europos Sąjungos padangų ženklinimas etiketėmis

Šią informaciją gauna kiekvienas vairuotojas, kuris perka naujas padangas iš Europos Sąjungoje esančių valstybių. Iš tiesų, šis ženklinimas gali būti labai naudingas - pateikiama informacija tiek apie padangų ekonomiškumą, tiek apie jų sukeliamą triukšmo lygį bei sukibimo galimybes su drėgna kelio danga. Kuo raidė labiau tolsta nuo abėcėlės pradžios, tuo situacija prastesnė. Pavyzdžiui, jei padangų sukibimas su kelio danga yra įvertintas raide F, o ne, tarkim, B, automobilio stabdymo kelias automatiškai didėja.

Kitas padangų žymėjimas

Pats geriausias patarimas, bijantiems pasiklysti skaičiuose, yra pirkti tokias padangas, kurių išmatavimai tokie pat kokie buvo praeitų tikusių padangų. Žinoma, pamačius, kad tai nėra ekonomiškiausias ir tinkamiausias sprendimas vertėtų labiau pasigilinti į tai, ko reikia būtent Jūsų automobiliui. Ant pačios padangos esanti eilutė nusako esminę informaciją - pirmasis santykis per pasvirąjį brūkšnį parodo padangos plotį ir aukštį. Sekanti raidė atskleidžia padangos konstrukcijos tipą. Dauguma automobilių turi padangas žyminčias R raidę - vadinasi, sumontuotos radialinės padangos, kurios yra saugus, daugiau manevruoti leidžiantis pasirinkimas. Diagonalinės padangos sutinkamos rečiau, dažniau yra naudojamos žemės ūkio technikai dėl savo tvirtumo bei pigios eksploatacijos. Norintiems daugiau pasidomėti, ką reiškia tiek radialinės, tiek diagonalinės padangos, rekomenduojame šį straipsnį: https://www.autoera.lt/cms/Kuo-skiriasi-radialin%c4%97s-padangos-sandara. Po minėtos raidės seka skaičius, nurodantis ratlankio dydį. Taip pat svarbu peržiūrėti galimus apkrovos bei greičio indeksus. Suradus lentelėje pirmojo ženklinimo reikšmę išsiaiškinsite galimą apkrovą kilogramais, o peržiūrėjus antrojo sužinosite maksimalų leistiną greitį automobiliui esant pakrautam. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite