Angle down Atgal

Svarbiausi antradienio įvykiai

BNS pateikia svarbiausių antradienio naujienų Lietuvoje ir užsienyje apžvalgą.

Mokami testai. Seimas nustatė, kad nevakcinuoti darbuotojai už COVID-19 testus nuo gruodžio mokės patys.

Sustiprinantis skiepas. Ministro įsakymu įteisinta sustiprinančioji COVID-19 skiepo dozė visiems pilnamečiams praėjus pusmečiui nuo biagtos vakcinacijos. Ministerijos duomenimis, šiuo metu vakcinuotis jau gali 200 tūkst. žmonių.

Pretendentas „Oskarams“. Šiemet Lietuvos pretendentu siekti „Oskaro“ tapo Giedrės Žickytės dokumentinis filmas "Šuolis".

Spaudimas avialinijoms. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pranešė ES Užsienio reikalų tarybos posėdyje pateikęs siūlymą Europos Sąjungai neįsileisti avilinijų kurios skraido į Minską ir ten veža migrantus, vėliau bandančius neteisėtai pereiti Lietuvos, Latvijos ar Lenkijos sieną.

2022 biudžetas. Seime prasidėjo 2022-ųjų valstybės biudžeto pateikimas. Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad jis parengtas vadovaujantis keturiais prioritetais: saugumo, ES investicijų, švietimo susitarimų ir skurdo mažinimo.

Dudos vizitas. Lietuvoje apsilankęs Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda paragino Europos Sąjungą būti solidaria ir imtis sankcijų Minskui dėl tyčinės nelegalios migracijos.

Koronaviruso situacija. Nustatyti 2235 nauji COVID-19 atvejai, mirė 16 žmonių. 2551 žmogus paskiepytas pirmąja vakcinos doze, ligoninėse šiuo metu gydomi 1699 COVID-19 sergantys žmonės. Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad per šią žiemą COVID-19 gali persirgti visi iki šiol nepasiskiepiję: „Pagal tai, kaip virusas plinta dabar, per šią žiemą ir su galiuku pavasarį labai tikėtina, kad delta virusas dėl savo ypatybių tuos žmones, kurie bus atsisakę skiepytis, pasieks“.

Srautų valdymas. Be galimybių paso asmenis aptarnaujančios parduotuvės ir turgavietės nuo penktadienio turės užtikrinti minimalų 30 kv. metrų prekybos plotą vienam klientui. 

Balčyčio perėjimas. Parlamentaras Zigmantas Balčytis paliko Lietuvos regionų frakciją ir prisidėjo prie Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“.

Lenkija prieš EK. Kylant įtampai dėl Varšuvos nenoro pripažinti Europos Sąjungos įstatymų viršenybę, Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen perspėjo, jog imsis veiksmų, kad neleistų Lenkijai sukelti pavojaus bendrijos vertybėms ir sanglaudai. Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis apkaltino Europos Sąjungą  šantažu. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda perspėja, kad šis ginčas gali turėti tragiškų pasekmių.

Karantinas Latvijoje. Latvijoje nuo ketvirtadienio keturioms savaitėms rengiamasi įvesti karantiną, jo metu dauguma parduotuvių, pramogų vietų ir mokyklos bus uždarytos. Sprendimą antradienį dar turi patvirtinti vyriausybė. Šalies premjeras Krišjanis Karinis taip pat pasiūlė įvesti vyresniems nei 50-ies gyventojams privalomą skiepijimą nuo COVID-19.

Prezidento liga. Čekijos Senato pirmininkas pranešė, kad šalies prezidentas Milošas Zemanas nehgali eiti pareigų dėl pašlijusios sveikatos ir paragino svarstyti galimybę pasitelkti konstitucijos straipsnį, numatantį prezidento galių perdavimą parlamento pirmininkui ir premjerui.

Korėjos raketa. Pietų Korėja pranešė, kad Šiaurės Korėja palerido balistinę raketą, nukritusią į jūrą. Išbandyti pajėgumai leisti raketas iš povandeninių laivų reikštų, kad šalis yra pajėgi dislokuoti savo pajėgas toli nuo Korėjos pusiasalio ir įgytų galimybę suduoti atsakomąjį smūgį atakos prieš jos karines bazes atveju.

Nepaprastoji padėtis. Ekvadoro prezidentas dėl su narkotikais susijusio smurto protrūkio šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, taip pat liepė į gatves pasiųsti policijos ir kariuomenės pajėgas.

Padėtis Afganistane. Jungtinės Valstijos pareiškė dėl logistinių problemų neprisijungsiančios prie Rusijos rengiamų derybų dėl Afganistano, kuriose dalyvauja Kinija ir Pakistanas. JAV Valstybės departamentas vis dėlto teigė, kad ši Maskvos iniciatyva yra konstruktyvi. Vašingtonas taip pat paskelbė, kad atsistatydina JAV pasiuntinys Kabule Zalmay Khalilzadas, padėjęs užbaigti Amerikos karą Afganistane, bet nesugebėjęs užkirsti kelio Talibano sugrįžimui į valdžią.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite