Sportas2020 m. Vasario 8 d. 21:24

Svajonių debiutas: J.Žužos „Neptūnas“ sumetė 115 taškų ir nušlavė lentelės kaimynus

Klaipėda

117155

Šios savaitės viduryje Klaipėdos „Neptūno“ (12-9) komandos vairą iš atleisto Tomo Rinkevičiaus perėmęs Jurica Žuža turbūt nė nesapnavo, jog jo pirmasis blynas prie uostamiesčio klubo vairo bus toks gardus. Kroato treniruojami klaipėdiečiai namuose nepaliko nė šlapios vietos iš aukščiau Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinėje lentelėje esančios Utenos „Juventus“ (13-9) komandos – 115:89 (21:23, 33:20, 26:30, 35:16).

Įspūdingą puolimo potencialą pademonstravęs „Neptūnas“ varžovus baudė iš visur, kur tik netingėjo.

Klaipėdiečiai realizavo net 72 proc. dvitaškių (26/36) ir 59 proc. tolimų metimų (16/27) bei surinko net 138 naudingumo balus.

„Neptūnas“ vien per antrąjį, trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinį beveik pasiekė triženklę taškų ribą – jų pririnko 94.

Būtent per šiuos kėlinius klaipėdiečiai ir susikrovė savo pranašumą, kadangi po 10 žaidimo minučių dar pirmavo „Juventus“.

Visgi aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai šovė į priekį pelnydami 33 taškus per antrąjį ketvirtį ir susikrovė dviženklę persvarą (54:43).

Uteniškiai dar buvo atsitiesę, kai trečiojo ketvirčio pabaigoje atsiliko tik 73:77, bet lyg ant sparnų puolime žaidęs „Neptūnas“ lemiamą kėlinį pradėjo atkarpa 14:1, pabėgo 20 taškų skirtumu (94:74) ir užtikrintai laimėjo.

„Esu laimingas dėl šios pergalės ir noriu pasveikinti komandą su tokia reakcija. Dar darėme daug klaidų, bet esu patenkintas dėl to, kaip baigėsi šios rungtynės“, – po susitikimo tiesioginės transliacijos metu sakė J.Žuža.

Po šios pergalės „Neptūnas“ beveik pavijo „Juventus“ turnyrinėje lentelėje – komandas dabar skiria tik vienas laimėjimas, bet klaipėdiečiai yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 22 (5/7 dvit., 4/8 trit.), Žygimantas Janavičius 19 (8 rez. perd.), Tadas Sedekerskis 17 (6/7 metimai, 5 rez. perd., 26 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 15 (6/7 metimai), Gytis Masiulis 12, Andre Williamsonas 10, Džiugas Slavinskas 9 (6 atk. kam.).

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 21 (3/7 trit.), Norbertas Giga 15, Gytis Radzevičius 12 (7 atk. kam.), Julius Jucikas 9.