Angle down Atgal

Svajonei išsipildyti reikėjo darbo, finansų ir... nervų ląstelių

„Tikrų tikriausias svajonės, lauktos ir puoselėtos net pustrečių metų, išsipildymas“, - taip rekonstruoto Baisogalos kultūros centro ir bibliotekos pastato atidarymą vadina Baisogalos seniūnas Romas Kalvaitis.

Galingo projekto baigtį paženklins net tris dienas truksianti šventė - nuo šio penktadienio iki pat sekmadienio Baisogaloje netrūks muzikos, meno ir gardžių vaišių.

Kultūriniam gyvenimui Baisogaloje merdėti negresia

Ne paslaptis, kad Baisogaloje liepsnoja ryškus kultūros židinys, o tam, kad jį kurstyti būtų galima dar labiau, ir buvo imtasi senojo kultūros namų pastato renovacijos. Nors senieji kultūros namai vis būdavo remontuojami, didesnių pokyčių nesimatė. „Kol iš likutinių lėšų aptvarkydavome vieną kampą, jau reikėdavo tvarkyti kitą. Ir langus keisdavome po kelis kiekvienais metais“, - prisimena R. Kalvaitis.

Kaip sako miestelio seniūnas, kultūriniam gyvenimui Baisogaloje merdėti negresia, todėl atnaujintas pastatas tikrai nebus tuščias. Šiek tiek besidomintiems kultūra yra puikiai žinoma, kad Baisogala visoje Lietuvoje yra garsi stipriais meno kolektyvais. „Penki iš jų nuolat koncertuoja dainų šventėse, turi gražių kultūrinių tradicijų, todėl pagaliau ir jie turės tokius namus, kokių nusipelnė“, - šypteli dar į dažais kvepiantį pastatą pakvietęs užeiti R. Kalvaitis.

Vedžiodamas po pastatą seniūnas pasakoja ilgai svajojęs apie tai, kad kultūrai Baisogaloje būtų suteiktas geresnis statusas: „Pagaliau visa tai padarėme - pastatas jau suremontuotas, įsteigtas ir atskiras juridinis vienetas - kultūros centras“.

Šiuo metu naujai įsteigtam kultūros centrui laikinai vadovauja Vilija Kaščionienė, bet savivaldybėje rengiamasi skelbti konkursą, po kurio ir paaiškės, ar laikinoji direktorė taps nuolatine, ar į šią vietą ateis naujas žmogus.

Gerokai daugiau vietos

Naujasis Baisogalos kultūros centras šiandien jau išties toks, kokio galėtų pavydėti ir ne vienas didesnis šalies miestas. Gerokai padidėjo ir pastato plotas - jeigu iki rekonstrukcijos jis siekė apie tūkstantį kvadratinių metrų, tai dabar - jau kone pusantro tūkstančio. „Žinoma, moderni aparatūra ir kita būtina įranga užima nemažai naudingo ploto, tačiau jau dabar matome, kad vietos turėsime gerokai daugiau. Štai, čia buvo siena, baigėsi senasis pastatas, o dabar - atidarome duris ir matome naujutėlaičius kabinetus“, - šypsosi šviesų direktoriaus kabinetą rodydamas R. Kalvaitis. Netoliese jau įrengtas ir kabinetas buhalteriui, kitos reikalingos patalpos, modernus liftas.

Tačiau labiausiai ir seniūnas, ir meno kolektyvai džiaugiasi tuo, kad čia visi atras sau atskirą kampelį: „Štai čia, pavyzdžiui, bus „Žvangulio“ studija. Prireikus patalpą bus galima atskirti slankiojančia siena, kad būtų galima dirbti vienu metu keliais balsais. Greta įrengti ir kambarėliai instrumentams. Žodžiu, viskas, kaip priklauso, - tęsdamas ekskursiją po naujutėlaitį kultūros centrą pasakoja miestelio šeimininkas. - O štai čia - amfiteatrinė naujutėlaitė didžioji salė, kurioje ir vyks iškilmingas atidarymo renginys. Pasirūpinome ir visa modernia įranga, kokybiška garso aparatūra“.

Žinoma, tą dieną, kai lankėmės Baisogaloje, pastate dar kaukšėjo plaktukai, darbavosi meistrai - likus savaitei iki atidarymo fiestos dar reikėjo atlikti begalę smulkių darbų. „Neabejoju, kad viską spėsime. Juk kai tiek padaryta, dabar liko tik nuskinti žiedelius“, - sveikindamasis su darbuotojais kalbėjo R. Kalvaitis.

Po tuo pačiu stogu - ir biblioteka

Kaip ir seniau, taip ir po rekonstrukcijos, čia visų lauks ir biblioteka. Išlaikius tradiciją, Viešosios bibliotekos Baisogalos filialas ir toliau veiks miestelio centre.

„Nenorėjome nieko keisti. Žmonės, kurie ateina parepetuoti, gal ir knygą nori paskaityti. O gal miestelyje besilankantys žmonės, tarkime, laukiantys eilės pas medikus, turėdami laisvo laiko nori užsukti knygą pavartyti, su spauda susipažinti. Tai - mūsų tradicija, mūsų kultūros židinys. Atgal į suremontuotą kultūros centro pastatą nebeperkelsime tik pagyvenusių žmonių centro, nes trečią kartą tai padaryti jau būtų sudėtinga - patalpose, kuriose dabar yra įsikūręs pagyvenusių žmonių centras, yra įrengti dušai, pastatytos skalbimo mašinos. Ten centras ir liks“, - savaitraščiui pasakoja R. Kalvaitis.

Anot seniūno, tam, kad jau šį savaitgalį baisogaliečiai ir miestelio svečiai galėtų pasidžiaugti naujutėlaičiu pastatu, reikėjo daug darbo, finansų ir... nervų ląstelių: „Žinoma, kaip ir kiekviename projekte, taip ir šiame vis atsirasdavo visokių „kabliukų“, kurie neleido ramiai miegoti. Tai su rangovais kažkas negerai, tai su finansavimu... Laimė, labai pagelbėjo tuometinės Seimo narės kraštietė Seimo narė Virginija Baltraitienė bei jos kolegė Zita Žvikienė. Būtent šių moterų pastangomis per Kultūros ministeriją buvo gautos vyriausybės investicinės programos lėšos. Nors iš pradžių projekto vertė siekė daugiau nei 860 tūkstančių eurų, ši suma vėliau pasiekė ir milijoną“.

Miestelis švęs net tris dienas

Visi, norintys savo akimis išvysti, kaip neatpažįstamai pasikeitė buvę Baisogalos kultūros namai, o dabar - kultūros centras ir biblioteka, jau šį penktadienį, birželio 9 dieną 16 valandą, kviečiami atvykti į iškilmingą atidarymo renginį, po kurio visų lauks staigmena - Radviliškio rajono savivaldybės baisogaliečiams ir miestelio svečiams dovanotas Virgilijaus Noreikos koncertas „Mano Lietuva“.

Šeštadienį, birželio 10-ąją, taip pat netrūks veiklos - ši diena bus skirta menui. Lankytojai bus kviečiami į Sigito Mikučio fotodarbų parodą, Elenos Šveistienės ir Vilimo Malinausko knygų pristatymą bei profesionalių vietos atlikėjų koncertą „Ispanijos spalvos“.

Baisogalos parke nuo 18 valandos visų lauks šiemet įsikūręs Baisogalos motociklininkų klubas „Lokiai“, kolektyvas „Sadūnai“. Čia pat bus apdovanoti gražiausių Baisogalos sodybų šeimininkai, o iki pat vidurnakčio susirinkusieji galės trepsėti diskotekoje.

Sekmadienis, birželio 11-oji, Baisogaloje - šeimos diena. Po 11 valandą Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčioje prasidėsiančių Mišių, kurias laikys pats vyskupas Eugenijus Bartulis, o jose giedos Rozalimo moterų ir Baisogalos mišrus chorai bei pasirodys Šeduvos gimnazijos pučiamųjų orkestras, miestelio aikštėje netrūks kitokios muzikos bei linksmybių.

Nuo 13.15 valandos iki 16 valandos čia koncertuos Baisogalos choreografiniai kolektyvai, Šeduvos gimnazijos pučiamųjų orkestras, Radviliškio kultūros centro dainavimo studija „Džiada“, konkurso „Radviliškio balsas“ nugalėtojas Rapolas Meškauskas, vietos gimnazijos gitaristų ansamblis ir atlikėja Greta Semionovaitė bei kultūros centro netradicinė kapelija „Dainoriai“.

Negana to, bus ir į ką akis paganyti - bus galima pasigrožėti floristinių suknelių kolekcijos pristatymu. Šventės metu vyks ir saugaus eismo akcija, įvairios pramogos, suvenyrų ir gardžių skanėstų įsigyti kvies sugužėję prekybininkai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite