Angle down Atgal

Sužinokite, kurie augalai gali apsaugoti jus nuo vabzdžių

Erkės, musės, uodai, tarakonai ir kiti gyviai yra labai nemalonūs padarai ir jų sunku atsikratyti. Daugelis žmonių naudoja kenksmingas chemines medžiagas, kad atbaidytų kenkėjus, tačiau galite apsieiti ir be jų. Šį kartą pristatysime, kokie augalai jus puikiai apsaugos nuo nemalonių gyvių bei papuoš sodą!

1. Levandos

Žmonėms patinka levandų kvapas, o vabzdžiai jo nekenčia. Levandų aliejus atbaido nuo uodų, o džiovintos levandos spintoje atbaido kandis. Vieninteliai vabzdžiai, kuriuos traukia levandos, yra bitės.

2. Bazilikas

Bazilikas turėtų augti kiekviename sode ne tik todėl, kad tai yra skanus prieskonis, bet ir dėl to, kad gali atbaidyti uodus. Gamtoje yra šešių rūšių lakiųjų medžiagų, kurios atbaido uodus, o keturios iš jų randamos bazilikuose. Iš jo galite pasidaryti purškiklį nuo uodų.

3. Mėtos

Mėtos yra dar vienas kvapnus prieskonis, kurio kvapo nemėgsta vabzdžiai. Jos taip pat atstumia skruzdėles ir vorus ir peles.

4. Rozmarinas

Bazilikas, mėta, rozmarinas – jūsų sodas netrukus taps vabzdžių košmaru!

Rozmarinas yra plačiai naudojamas kepimui, tačiau ar žinojote, kad tiesiog padėję jį ant stalo iškylos metu galite apsisaugoti nuo uodų? Arba galite užmesti porą rozmarino šakelių ant kepimo grotelių – kvapnūs dūmai atbaidys uodus.

5. Medetkos

Medetkos papuoš bet kurį sodą, tačiau jos ne tik džiugina akį. Šios gėlės gali ne tik nuvyti uodus, bet ir apsaugoti sodą nuo nematomų mikroskopinių apvaliųjų kirmėlių, kurios naikina augalų šaknis.

6. Katžolė

Remiantis kai kuriais tyrimais, katžolė yra dešimt kartų veiksmingesnė nei cheminės medžiagos daugelyje priemonių nuo vabzdžių. Jei to nepakanka, džiaugiamės galėdami pranešti, kad tarakonų atbaidymas yra šimtą kartų efektyvesnis su šia žolele nei cheminėmis priemonėmis. Tačiau atminkite: katžolė traukia kates!

7. Obuolinė makliūra

Makliūra yra dar vienas natūralus būdas, kuris padės atsikratyti tarakonų. Žmonės jau nuo seno šiuos žalius raukšlėtus vaisius laikė vaistais nuo įvairių kenkėjų. 1953 m. amerikietis chemikas Donaldas Pitis pastebėjo, kad šio vaisiaus nemėgsta tarakonai.

Jei norite auginti obuolines makliūras, atminkite, kad medžiai gali užaugti iki 6 metrų aukščio, o kamieno apimtis yra didesnė nei metras.

8. Chrizantemos

Chrizantemos yra labai gražios gėlės, kurios tuo pačiu metu apsaugo sodą nuo nekviestų svečių. Chrizantemose yra piretrumo, kuris naikina ir pašalina skruzdėles, erkes, blusas, tarakonus.

9. Nasturtė

Amarai gali padaryti didelę žalą jūsų daržo augalams. Laimei, šių kenkėjų padės atsikratyti nasturtė, auganti jūsų sode.

10. Česnakai

Tikriausiai žinote, kad česnakai labai padeda nuo vampyrų. Tačiau net jei netikite vampyrų egzistavimu, pasodinkite savo darže česnakų, kad apsisaugotumėte nuo sraigių ir kitų kenkėjų. Česnakus galite sodinti aplink sodą, taip apsaugosite jį nuo daugelio kenkėjų.

11. Citrinžolė

Citrinžolių sudėtyje yra citronelių – ingrediento, kuris atbaido uodus. Tačiau iš tikrųjų auganti citrinžolė yra daug efektyvesnė apsauga nuo kraują siurbiančių vabzdžių, nes augalo kvapas stipresnis.

12. Jautrusis musėkautas

Jei jums labiau patinka ekstremalūs būdai apsisaugoti nuo kenkėjų, pasodinkite savo sode musėkautą. Šis augalas praryja muses ir kitus mažus vabzdžius.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite