Angle down Atgal

Sužinokite, ką reiškia katės elgesys bei pasirinkta vieta, kai ji atsigula ant žmogaus

Kai katė užlipa ant kelių arba atsigula šalia, ji parodo savo meilę. Kai katė miega šeimininko lovoje, ji lovą renkasi kaip šiltą vietą su pažįstamu kvapu. Katė yra ramesnė, kai jaučia savo šeimininko artumą ir tuo pat metu šitaip kontroliuoja žmogų.

Kita teorija teigia, jog katės miega ant žmogaus ar jo daiktų, kad sugertų neigiamą energiją ir palengvintų šeimininko skausmą. Šis gyvūnas jaučia pažeidžiamumą ir guli toje kūno vietoje, kur skauda ir pakyla temperatūra.

Katė ir žmogus

Katėms svarbu dalyvauti šeimininko gyvenime ir būti įvykių dalimi. Atsigulusios ant žmogaus, jo drabužių, jos jaučiasi įvykių dalyvėmis ir iš kvapo gauna papildomos informacijos.

Kai katė trinasi į žmogų ir jo daiktus, ji palieka kvapą ir priima šeimininką kaip savo gaujos narį. Ypač jei kačiukas buvo anksti paimtas iš motinos, jis suvokia žmogų būtent taip. Katė jaudinasi dėl šeimininko ir, jei jaučia sveikatos problemą, atsigula ant silpnos vietos, pasidalindama savo gydomąja energija.

Augintinio elgesys

Jei kačiukas įpranta miegoti šeimininko lovoje, sunku jį nuo to atpratinti, nors jis seniai nebedreba ir nebebijo. Net ir suaugusi bei nepriklausoma katė miego metu vis dar jaučiasi pažeidžiama. Šeimininko kvapas ramina ir suteikia saugumo jausmą. Žmogus yra daug kartų didesnis už savo augintinį, todėl gyvūnas jaučiasi pasitikintis ir neliečiamas.

Katė pataiko atsigulti ant skaudamos šeimininko kūno vietos, nes, ieškodama šilčiausios vietos, randa ją ten, kur žmogus karščiuoja. Liga visada prasideda uždegimu ir karščiavimu pažeistoje kūno dalyje ir aplinkiniuose audiniuose.

Kai kurie kačių augintojai pastebi, kad kai katė naktį miega jų lovoje, jie jaučiasi daug geriau. Jie įsitikinę, kad gyvūnas juos išgydė. Tam yra logiškas paaiškinimas. Katė turi placebo ar zooterapijos poveikį.

Mėgstamos kačių vietos

Labiausiai katės mėgsta atsigulti šeimininkui:

ant krūtinės;

ant nugaros;

ant galvos.

Rinkdamosi patogią vietą miegoti, katės taip pat stengiasi rasti šilumos ir jaustis saugios. Tam tinkančios vietos yra drabužių spinta, komoda, naktinis staliukas ir lova. Žmogaus sofa ir lova katei yra vietos, kur ji jaučiasi namo ar buto savininku.

Šaltinis

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite