Sužinok, koks turėtų būti tavo pulsas

Vilnius
Shutterstock.com nuotr.
Reporteris Margarita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tinkamas širdies susitraukimų dažnis priklauso nuo daugybės faktorių. Koks pulsas yra normalus, koks ne, kokie veiksniai gali neigiamai paveikti širdies ritmą?

Išmaniųjų laikrodžių ar kraujospūdžio aparatų dėka pulsą galime pasimatuoti per keletą sekundžių, tačiau ne ką mažiau svarbu yra gebėti gautus duomenis interpretuoti.

Pulsas ramybės būsenoje yra matuojamas suskaičiuojant, kiek kartų per minutę susitraukė širdis esant fizinei ir emocinei ramybei. Normalus pulsas gali svyruoti nuo 60 iki 100 dūžių per minutę, tačiau šiam skaičiui įtaką daro daugybė veiksnių.

Didesnį nei 100 dūžių per minutę pulsą gali lemti dehidratacija, prasta fizinė būklė, kraujotakos ar kvėpavimo sistemos sutrikimai. Mažesnis nei 60 dūžių per minutę pulsas gali būti laikomas normaliu, jei esate puikios fizinės būklės. Priešingu atveju tai gali būti brachikardijos požymis. Jei jaučiate silpnumą, svaigulį ar diskomfortą krūtinės srityje, reikėtų susirūpinti.

Tam, kad būtų galima tiksliai išmatuoti pulsą, reikia atsižvelgti į kelis kriterijus. Aukšta aplinkos temperatūra, stiprios emocijos, tam tikri medikamentai ir kūno padėtis gali padidinti pulsą. Pulsui taip pat įtaką turi ir lytis. Moterų pulsas yra vidutiniškai 2-7 dūžiais per minutę aukštesnis nei vyrų.

Straipsnis parengtas pagal cnet.com