Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus kviečia rinkti istoriją ir kurti virtualią parodą „Gyvenimo varsnos“

Vilkaviškis
Linų mynimo talka Ragneko ūkyje. 1935 m.
Dangyra Apanavičienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Visą pasaulį ištikusi virusinė pandemija daugelį privertė užsidaryti namuose ir, atrodo, greitu laiku dar nepaleis. Tad Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras-muziejus kviečia rinkti istoriją ir kurti virtualią parodą „Gyvenimo varsnos“. Šią parodą galės lankyti visi, turintys internetą.

„Gyvenimo varsnos“ – kvietimas išarti naujas istorijos vagas mūsų gyvenimo pūdymuose. Atidarykime savo stalčius. Juose – begalė įdomiausių dalykų: nuotraukų, laiškų iš užjūrio, tremties ar iš sovietinės armijos, kolūkinio ar gamyklinio darbo vaizdų, krikštynų, vestuvių, kitų švenčių ar renginio akimirkų. Išrinkite, surūšiuokite, užrašykite vardus, pavardes, įvykio aplinkybes. Tik nepamirškite Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatų – jeigu nuotraukose užfiksuoti Jūsų giminaičiai ar draugai dar gyvi, turite atsiklausti jų leidimo dėl duomenų viešinimo.
Žinoma, istorija tuo vertingesnė, kuo ji senesnė, kuo ankstesnius laikus siekia, tačiau nesijaudinkite, jeigu neturite giminės prisiminimų iš XIX amžiaus ar dar ankstesnių laikų – ne mažiau vertingi liudijimai apie didžiausius mūsų gyvenimo sukrėtimus: Antrąjį pasaulinį karą, pokario rezistenciją ir tremtį, sovietinio gyvenimo kūrimą. Jau trisdešimt metų praėjo nuo kolūkinės sistemos griūties. Mūsų muziejus turi labai mažai medžiagos, atsiminimų būtent apie tą laikotarpį, apie darbą fermose, laukuose su technika, apie naujų mokyklų statybas, gyvenviečių kūrimąsi ir t. t. O juk daugeliui tai jau nežinomas istorijos etapas, kurį taip pat reikia užfiksuoti. Šis laikotarpis turėjo ne tik laimingo gyvenimo spalvų, buvo daug skriaudų ir netekčių, kurių nereikia bijoti. Fiksuokite viską – tai mūsų gyvenimo dalis. Ir parodą pavadinome „Gyvenimo varsnos“.
Jeigu nedraugaujate su kompiuteriu, pasitelkite į pagalbą vaikus ar anūkus, surinkite savo papasakotą tekstą kompiuteriu, perfotografuokite ar nuskenuokite nuotraukas bei dokumentus ir atsiųskite Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejui adresu: vilkaviskiokrastomuziejus@gmail.com. Jūsų atsiųstai medžiagai Paežerių dvaro feisbuko paskyroje sukursime specialią virtualią parodą, kurią galės matyti visi.

Jūsų istorijos ne tik papildys kultūros centro-muziejaus archyvus, bet ir karantino laikotarpiu suteiks kultūrinę – šviečiamąją pramogą daugeliui žmonių, kuriems kompiuteris ar išmanusis telefonas šiuo metu atstoja langą į socialines erdves.

Nepamirškite nurodyti savo vardo, pavardės ir telefono.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus inf.