Angle down Atgal

Sutaupytos lėšos skirtos ligoninės darbuotojų atlyginimams

Kalvarijos savivaldybėje vykusiame 2017 metais paskutiniame Tarybos posėdyje vietos politikai apsvarstė aštuonis Savivaldybei ir jos gyventojams aktualius klausimus.

Šįkart Tarybai pavyko priimti sprendimą „Dėl Kalvarijos savivaldybės tarybos komitetų“ pakeitimo. Šio klausimo svarstymas jau du kartus buvo atidėtas, nes valdančiosios koalicijos darbe nedalyvaujanti Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų frakcija nepateikė savo kandidato dalyvauti Kontrolės komiteto darbe, o ankstesniu sprendimu šio komiteto pirmininku patvirtintas minėtos frakcijos lyderis Valdas Aleknavičius lapkričio 22 d. pateikė pranešimą, kad dalyvauti Kontrolės komiteto darbe atsisako.

Posėdžio metu V. Aleknavičius Tarybą informavo, kad frakcija nutarė į šį komitetą savo nario nedeleguoti, nes, pasak jo, darbas šiame komitete tėra farsas. „Šis komitetas turėtų kontroliuoti Savivaldybės administracijos darbą, tačiau bet kuri iniciatyva balsų dauguma yra blokuojama“, – teigė V. Aleknavičius.

Jam atsakydamas posėdžiui pirmininkavęs savivaldybės meras Vincas Plikaitis atkreipė dėmesį, kad Kontrolės komiteto darbe dalyvauja visų frakcijų atstovai, kad komiteto sprendimai priimami jų balsų dauguma ir į komiteto pirmininkus pasiūlė kitą kandidatą – Darbo partijos atstovą Antaną Burinską. Tačiau A. Burinskas, o paskui ir dar vienas mero pasiūlytas kandidatas, taip pat „darbietis“ Eduardas Žukauskas vadovauti Kontrolės komitetui atsisakė. Tuomet į komiteto vadovus buvo pasiūlyta komiteto pirmininko pavaduotojo, mero bendrapartiečio Algio Kaleiniko kandidatūra. Balsų dauguma jis ir buvo patvirtintas Kontrolės komiteto pirmininku.

Posėdžio metu Taryba taip pat priėmė sprendimą savivaldybės socialinio būsto fondui papildyti nupirkti keturis butus. Taigi, eilėje socialinio būsto laukiantiems gyventojams savivaldybė artimiausiu metu nupirks dviejų kambarių butą ir du vieno kambario butus, esančius Kalvarijoje, ir vieno kambario butą, esantį Jungėnuose.

Atsižvelgusi į Liubavo Juozo Montvilos pagrindinės mokyklos prašymą Taryba dešimčiai metų mokyklai neatlygintinai valdyti, naudoti ir disponuoti panaudos pagrindais perdavė Liubavo seniūnijos pastate esančią sporto salę, kuri bus naudojama fizinio ugdymo tikslais.

Posėdžio metu, be to, buvo patvirtintos naujos Kalvarijos ligoninės slaugos lovų paslaugų kainos. Šis klausimas į posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas gavus Kalvarijos ligoninės prašymą, o posėdyje dalyvavęs ligoninės vyr. gydytojas Mantas Čėsna Tarybos nariams paaiškino, kad prašyti gerokai padidinti šios paslaugos kainą įstaiga ryžosi po to, kai Kauno teritorinė ligonių kasa atkreipė dėmesį, jog įstaiga neišnaudoja galimybių slaugomiems ligoniams teikti ne tik socialines slaugos, bet ir gydymo paslaugas. Balsų dauguma naujos slaugos lovų paslaugų kainos buvo patvirtintos. Nuo šiol į įstaigos biudžetą už kiekvieną parą slaugytą ligonį įplauks po 27,30 Eur, už specialiųjų slaugos poreikių turinčių ligonių slaugą – po 29,11 Eur, o už onkologinėmis ligomis sergančių ligonių slaugą – po 37, 40 Eur.

Tarybos nariai taip pat pritarė, kad Kalvarijos pirminės sveikatos priežiūros centras teiktų paraišką projektui „Tuberkulioze sergančių asmenų paslaugų prieinamumo gerinimas Kalvarijos savivaldybėje“ įgyvendinti ir įsipareigojo užtikrinti reikiamą, bet ne mažiau kaip 7,5 proc. šio projekto vertės finansavimą.

Patikslinusi šių metų savivaldybės biudžetą Taryba nusprendė šiuo metu sunkumų patiriančiai Kalvarijos ligoninės Socialinių reikalų plėtros programai dar šiemet iš savivaldybės sutaupytų lėšų skirti 50 tūkst. Eur. Šių pinigų pakaks ligoninės darbuotojams išmokėti visus atlyginimus.

Posėdžio metu pro Kalvarijos turgų vedančiai Kreivukės kaimo gatvei buvo nutarta suteikti Turgaus gatvės pavadinimą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite