Angle down Atgal

Sutarties su savivaldybe netesėjusi gydytoja turės grąžinti pinigus sumokėtus už studijas

Klaipėdos apygardos teismas pirmadienį nusprendė, kad gydytoja, už kurios medicinos mokslus sumokėjo Kretingos rajono savivaldybė, turės pastarajai atlyginti žalą, nes neišdirbo vietos ligoninėje privalomo penkerių metų laikotarpio. 

Apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs teismas savivaldybės administracijai priteisė daugiau kaip 26 tūkst. eurų nuostolių atlyginimo, daugiau kaip 7,8 tūkst. eurų netesybų (baudos) ir penkių procentų dydžio metines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki visiško sprendimo įvykdymo. 

Nustatyta, kad 2013 metais tarp Kretingos rajono savivaldybės administracijos, studentės ir Kretingos ligoninės buvo sudaryta trišalė sutartis, kuria savivaldybė įsipareigojo sumokėti už merginos chirurgijos studijas, o ši įsipareigojo po studijų ne vėliau kaip per mėnesį įsidarbinti vietos ligoninėje ir čia išdirbti mažiausiai penkerius metus. 

Pasak teismo, tapusi chirurge, moteris ligoninėje išdirbo tik vienerius metus. 

Pirmosios instancijos teismas savivaldybės administracijos ieškinį buvo patenkinęs iš dalies ir priteisęs šiek tiek mažesnę sumą. Teismas tuomet atsižvelgė į tai, kad gydytoja atliko penktadalį savo įsipareigojimų. 

Šį sprendimą apskundė abi bylos šalys. Ieškovė prašė priteisti visus patirtus nuostolius, o atsakovė sutiko su didžiąja ieškinio dalimi, tačiau skundė priteistų palūkanų dydį. 

Klaipėdos apygardos teismas nusprendė, kad Kretingos rajono savivaldybė turi teisę sulaukti visų patirtų nuostolių atlyginimo ir nurodė, kad nėra jokio pagrindo atsakovei nepriteisti procesinių palūkanų. 

Teismo vertinimu, pasirašydama sutartį gydytoja žinojo, kad neišdirbusi būtinų penkerių metų, ji privalės atlyginti visus nuostolius ir sumokėti dar 30 procentų dydžio baudą. Anot teismo, gydytoja niekuomet neinicijavo sutarties sąlygų pakeitimo ir neginčijo didžiosios dalies ieškinio. 

Byloje taip pat nėra duomenų, kad ji būtų sumokėjusi bent dalį ieškinio ar baudos sumos, nors su ieškiniu ir sutinka.  

Apygardos teismas patvirtino pirmosios instancijos teismo skirtą pusės metų atidėjimą ieškinio vykdymui. Teismo vertinimu, šis laikotarpis yra pagrįstas, o ieškinio vykdymo atidėjimas neribotam laikui pažeistų savivaldybės interesus. 

Ši nutartis įsiteisėjo jos paskelbimo dieną, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite