Angle down Atgal

Sutarta dėl prekybos gyva žuvimi alternatyvų taikymo

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) liepos 2 d. organizuotas pasitarimas dėl gyvų žuvų tvarkymo mažmeninės prekybos vietose ir turgavietėse, taip pat aptarti žuvų užkrečiamųjų ligų prevencijos ir kiti aktualūs klausimai. Pasitarime dalyvavo Nacionalinės akvakultūros ir žuvų produktų gamintojų asociacijos, visuomeninės gyvūnų teisių apsaugos organizacijos „Tušti narvai“ atstovai, VMVT veterinarijos specialistai.

Šis pasitarimas inicijuotas siekiant išdiskutuoti suinteresuotų šalių teikiamus siūlymus prieš numatomą keisti prekybą gyvomis žuvimis reglamentuojantį teisės aktą, kadangi žuvų gerovės užtikrinimas prekybos vietose išlieka opia problema. Bendru sutarimu planuojama numatyti įpareigojimą mažmeninės prekybos įmonėms prieš parduodant žuvis vartotojams jas apsvaiginti ir paskersti. Parengus šio teisės akto projektą, jis dar bus derinamas su visuomene, suinteresuotomis institucijomis ir visuomeninėmis organizacijomis.

VMVT specialistams apžvelgiant tiek planinių, tiek ir neplaninių mažmeninės prekybos subjektų patikrų rezultatus, akcentuota, kad dėl nustatytų pažeidimų atsakingiems asmenims taikytos administracinės nuobaudos. Dažniausiai fiksuoti pažeidimai – vandens talpyklose laikomos sužeistos žuvys. Anot specialistų, tokios sužeistos arba sumažėjusio aktyvumo žuvies mėsa yra ir gerokai prastesnės maistinės vertės.

Susitikimo metu svarstyta ir dėl gyvų žuvų, vežamų prekybai ar įžuvinimui, kelionės dokumentų pildymo supaprastinimo. Be to, pasikeista nuomonėmis dėl bendro siekio apsaugoti žuvis nuo užkrečiamųjų ligų pasireiškimo.

Specialistai pastebi, kad vienintelė efektyvi priemonė, padedanti apsaugoti žuvis, yra biologinio saugumo priemonių reikalavimų laikymasis. Dėl to privaloma tinkamai pasirengti nuo ateinančių metų balandžio įsigaliosiančių privalomųjų biologinio saugumo priemonių reikalavimų įgyvendinimui žuvininkyste užsiimančiuose ūkio subjektuose.

VMVT duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje buvo registruoti 203 gyvų žuvų tvarkymo prekyboje ūkio subjektai, 2019 m. jų buvo 247.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite