Universalus. Kairiuose jau burzgia traktoriai. Sporto komplekse bus įrengta mažojo futbolo aikštė, krepšinio aikštelė, naudojama ir badmintonui, ir tinkliniui, lauko teniso aikštelė, gimnastikos įrengimai, vaikų žaidimų aikštelė. (Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.)
Angle down Atgal

Suspėję į ES paramos traukinį Kairiai turės modernų sporto kompleksą

Prasidėjus pavasariui, Kairiai virto statybviete, o vietos gyventojai su nekantrumu laukia galimybės naudotis atnaujintomis miestelio erdvėmis. Ypač laukiamas naujutėlaitis universalus sporto kompleksas, kurio pavydėti galėtų ir Šiaulių mikrorajonų bendruomenės.

Vienoje ežero pusėje – miestelis, kitoje – jau kaimas

Šis sporto kompleksas – viena iš projekto „Kairių miestelio bendruomeninės ir viešosios infrastruktūros kompleksiškas atnaujinimas“ dalių. Įgyvendinant projektą, kurio vertė siekia beveik 900 tūkst. Eur, atnaujinama centrinė miestelio dalis, įrengiama mažoji architektūra, apšvietimas, autobusų stotelės, automobilių stovėjimo aikštelė.

„Projektui gausime 724 tūkst. Eur paramą iš Europos Sąjungos. Daugiau negu 100 tūkst. Eur turės pridėti savivaldybė. Visus darbus privalome atlikti iki 2020 m. liepos 31 d., bet manome, kad didžiąją dalį darbų spėsime užbaigti anksčiau, dar šįmet“, – sako Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis.

Jis neslepia, kad prieš kurį laiką kairiškiai gyveno liūdnesnėmis nuotaikomis: „Kadangi užtruko projekto pradžia, buvo justi tam tikras nusivylimas, abejonės, ar kas nors pajudės į priekį.“

Priminsime, kad, prieš kelerius metus paruošus projektą ir gavus finansavimą, paaiškėjo, jog nebuvo tinkamai sutvarkytos miestelio ribos. Dalis Kairių turėjo miestelio statusą, dalis – kaimo, o pinigai buvo skirti konkrečiai miesteliui. G. Karklelis džiaugiasi, kad didieji rūpesčiai praeityje – ribų klausimą pavyko išspręsti, kol nepradėjo spausti terminai.

Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.
Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.

Planuoja baigti rudenį

Universalus sporto kompleksas, iškilsiantis Ežero g., iš viso kainuos 294 tūkst. Eur. Darbus atlieka rangovas UAB „Avona“.

„Sporto aikštyne bus įrengta mažojo futbolo aikštė, krepšinio aikštelė, naudojama ir badmintonui, ir tinkliniui, lauko teniso aikštelė, gimnastikos įrengimai, vaikų žaidimų aikštelė. Šis objektas miesteliui labai reikalingas. Aišku, tam tikrų bėdų yra – radome papildomą vamzdyną, kurį reikės iškelti. Bet darbai vis tiek vyksta. Rangovas pagal sutartį įsipareigojo viską atlikti per 14 mėn., tačiau rudeniop kompleksas jau gali būti baigtas“, – pasakoja G. Karklelis.

Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.
Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.

Kairių miestelio seniūnas Artūras Šulčius antrina administracijos direktoriui ir pabrėžia sporto komplekso svarbą.

Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.
Auš­ri­nės Ja­ru­tie­nės nuo­tr.

„Kairiai darosi patrauklūs, čia atsikrausto vis daugiau jaunų žmonių, daugėja vaikų. Būtent jauni žmonės ir iškėlė klausimą apie užimtumą. Tiksliau, apie jo nebuvimą. Sporto kompleksas įrengiamas labai geroje vietoje – prie Kairių ežero. Todėl tai bus ne tik sportinė, bet ir poilsinė zona“, – sako seniūnas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite