Angle down Atgal

Susitikimuose su gyventojais aptarta dabartinė situacija ir spręsti įvairūs klausimai

2020 m. birželio 15–19 d. Skuodo rajono savivaldybės vadovai, tarybos nariais, administracijos specialistai, Skuodo rajono įstaigų vadovai lankėsi visose devyniose rajono seniūnijose. Susitikimuose su gyventojais pristatyta 2019 metų Savivaldybės mero, tarybos ir administracijos veikla, apžvelgti per metus atlikti darbai, įgyvendinti ir vykdomi projektai, kalbėta apie Savivaldybės biudžeto pajamų plano įvykdymą, lėšų paskirstymą ir panaudojimą, spręstos problemos, diskutuota gyventojams aktualiais klausimais.

Pasidžiaugta, kad 2019 m. pradėtas įgyvendinti ne vienas naujas projektas ir praėjusiais metais užbaigta daugiau Europos struktūrinių fondų, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis finansuojamų projektų nei 2018 m.

Vieni iš projektų rezultatų – atnaujintos Mosėdžio ir Ylakių gimnazijų bei Bartuvos progimnazijos materialinės bazės, pagerintos mokymosi sąlygos mokiniams, Skuodo meno mokykla ir Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centras įsigijo naudingų priemonių ir įrangos neformaliam vaikų užimtumui vykdyti, sutvarkyti Apuolės piliakalnis ir Skuodo miesto parkas. Pastarieji du objektai tapo dar labiau lankomi mūsų rajono gyventojų ir turistų.

Tęsiant kalbą apie projektus, svarbu paminėti, kad pradėtas įrenginėti keltuvas žmonėms su negalia Skuodo pirminiame sveikatos priežiūros centre ir atliekami remonto darbai Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centre. Taip pat tvarkomi Ylakių Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios bokštai. Ir tai tik dalis projektų – 2019 m. vykdyta 33 projektų apskaita.

Gyventojams susirūpinimą kelia vietinių kelių būklė. Kelių su žvyro danga rajone yra dar ganėtinai nemažai. Kasmet skiriamos Kelių priežiūros ir plėtros programos ir savivaldybės biudžeto lėšos, kad tokie keliai būtų asfaltuojami, tačiau viskas vyksta pagal eiliškumą, sudarytus prioritetus, todėl kai kurių kelių asfaltavimas dar tik planuojamas. Kol žvyrkeliai bus padengti asfalto danga, būtina rūpintis jų dabartine būkle. Nupirktu smėlio-žvyro mišiniu kasmet atstatoma, stiprinama, storinama žvyro danga. Šituoju metu laiku žvyrkeliai yra laistomi sūrimu. Taip yra sumažintas autotransporto eismui naudojamų žvyrkelių dulkėjimas ir pagerinta greta žvyrkelių gyvenančių gyventojų aplinka.

Praėjusiais metais sėkmingai įsisavintos iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) skirtos lėšos, tai yra apie 1 305 000 Eur. Skaičiuojama, kad naujai įrengtų kelių su asfaltbetonio danga 2019 metais buvo 4 kilometrai 469 metrai, o kelių su asfaltbetonio danga, kuriuos reikėjo atstatyti, buvo 1 kilometras 793 metrai.

Aktuali rajono gyventojams tema – vandentiekio ir nuotekų tinklai. Susitikimuose aptartos techninės galimybės visiems gyventojams prisijungti prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, analizuotos konkrečios situacijos, kada ir kaip būtų įmanoma pradėti prijungimo procesus.

Gyventojai aktyviai diskutavo apie sveikatos priežiūros paslaugas Skuodo rajone. Išsakyti pastebėjimai, kad norima medicinos paslaugas gauti operatyviau.

Susitikimuose kelti ir kiti gyventojams taip pat labai svarbūs klausimai dėl pakelių šienavimo, vandens kokybė, melioracijos, išsakyta, apšvietimo, greičio mažinimo kalnelių, vandens telkinių įžuvinimo, dviračių takų, atliekų tvarkymo, likusių tuščių pastatų likimo ir kt.

Akivaizdu, susitikimai seniūnijose buvo puiki proga aptarti, kas gerai, kas galėtų būti geriau, o kur reikia ypatingo dėmesio ir pagalbos, buvo išsiaiškinta ir atsakyta į nemažai gyventojų klausimų, taip pat teks nemažai skirti laiko klausimams, kurių nepavyko išspręsti susitikimuose, yra sudėtingų situacijų, kurioms išspręsti reikia racionalių, gerai apgalvotų sprendimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite