Angle down Atgal

Susitikime su meru – tarptautinio liaudies keramikų simpoziumo dalyviai

Rugpjūčio 21 d. Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas susitiko su tarptautinio liaudies keramikų simpoziumo, vykstančio Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose, dalyviais, kuriuos lydėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa ir Centro tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė.

Vytauto Valiušio keramikos muziejuje tarptautinis liaudies keramikos simpoziumas, prasidėjęs rugpjūčio 17 d, surengtas jau trečią kartą. Šiais metais jame dalyvauja keramikai iš Japonijos, Armėnijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos, Gruzijos ir Lietuvos. Į susitikimą su meru atvyko visi simpoziumo dalyviai, išskyrus Latvijos keramikus, išskubėjusius į renginį savo šalyje.

Alvydas Katinas pasveikino simpoziumo dalyvius, pabrėždamas, kad kasmet besiplečianti į simpoziumą atvykstančių keramikų geografija tikrai džiugina. Meras kūrėjams linkėjo kūrybinio įkvėpimo ir gerų įspūdžių Utenos krašte.

Su tarptautiniu liaudies keramikos simpoziumu ir jo dalyviais supažindino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. „Kadangi pleneras Leliūnuose rengiamas jau ne pirmus metus, jaučiamės čia kaip namuose, – sakė direktorius. – Utena – unikalus rajonas, kuriame gyvena unikalus žmogus – Vytautas Valiušis."

Keramikai dėkojo simpoziumo organizatoriams, merui Alvydui Katinui už puikiai surengtą keramikų iš viso pasaulio susibūrimą Leliūnuose, už galimybę atvykti į Lietuvą ir susipažinti su žaliuoju Aukštaitijos miestu Utena. Nuoširdžią padėkos kalbą pasakė porceliano meistras iš Japonijos Haruhiko Ito, buvęs Idziuniotsu miesto meras: „Į Lietuvą, žalumos ir kryžių šalį, mes atvykome iš toli. Norime nuoširdžiai padėkoti Utenos merui už priėmimą ir mums skirtą laiką. Esame dėkingi ir už kvietimą į tarptautinį simpoziumą. Vytauto Valiušio keramikos muziejus organizuoja inovatyvius renginius. Tokie projektai pasaulyje reti. Esu įsitikinęs, kad renginys, kuriame žmonės bendrauja nepaisydami kalbos, kilmės, papročių skirtumo, prisidės prie Utenos krašto vystymosi. Labai tikiuosi, kad ir ateityje Utena siųs į pasaulį patrauklią informaciją, pasiekiančią žmonių širdis per taurųjį keramikos meną. Linkiu, kad toliau tęstųsi ši puiki tradicija, praturtinanti ir jūsų šalį, ir mus, atvykstančius iš tolimų kraštų."

Baigiantis susitikimui buvo apsikeista dovanomis: merui Avydui Katinui svečiai įteikė simpoziumo metu sukurtų keramikos dirbinių, meras kūrėjams įteikė po knygą apie Uteną. Alvydas Katinas akcentavo, kad ši tradicija – rengti tarptautinius simpoziumus Vytauto Valiušio keramikos muziejuje – tikrai bus tęsiama, todėl jau galima pradėti galvoti apie kitais metais įvyksiantį simpoziumą. Tuo labai apsidžiaugė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius, dėkojo merui ir visiems simpoziumo dalyviams.

Po susitikimo su meru Alvydu Katinu simpoziumo dalyviai išskubėjo į Leliūnus ruoštis tos pačios dienos vakare įvyksiančiam simpoziumo pristatymui ir parodos atidarymui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite