Jonas Bareikis
Angle down Atgal

Diskusija apie investavimą į tvarią žuvininkystę vieniems suteikė viltį, kitus... nuvylė

Spalio 24 dieną Molėtų rajono savivaldybės salėje vyko Žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės (ŽRVVG) „Vilkauda“ vadovo Vytauto Andriuškevičiaus ir strategijos kūrėjos Jūratės Čiuknaitės susitikimas su Molėtų krašto bendruomene, besidominčia žvejybos reikalais ir perspektyvomis. Susitikime detaliai buvo pristatyta ŽRVVG „Vilkauda“ vietos plėtros strategija 2016–2023 m.

ŽRVVG vizijoje teigiama, jog tai bus išplėtotas rekreacinis regionas, jungiantis vidaus vandenų žvejybos, akvakultūros ūkinius subjektus, gaminančius kokybišką žuvininkystės produkciją vietos ir užsienio rinkai bei užtikrinantis geras žuvininkystės darbuotojų ir bendruomenės narių gyvenimo sąlygas.

Pasak Vytauto Andriuškevičiaus, nors regionas gali pasigirti ežerų gausa, tačiau nėra tinkamai išvystytos infrastruktūros, kuri būtų pritaikyta žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams.

Jis atkreipė negausiai susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad prioritetai bus teikiami akvakultūros ir žvejybos sektoriaus konkurencingumui didinti, tobulinant technologijas ir įrangą, įvairinant ekonominę veiklą, kuriant darbo vietas bei į infrastruktūros pritaikymą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams, gerinant ŽRVVG regiono socialinę gerovę ir keliant žuvininkystės sektoriaus dirbančiųjų kvalifikaciją. „Vilkauda“ vadovas supažindino su finansiniu planu pagal įvardintas priemones, vietos projektų atrankos etapais bei atsakė į pateiktus klausimus.

Pranešėjai atkreipė susirinkusiųjų dėmesį į tai, kad prioritetai bus teikiami akvakultūros ir žvejybos sektoriaus konkurencingumo didinimui, tobulinant technologijas ir įrangą, įvairinant ekonominę veiklą, kuriant darbo vietas bei į infrastruktūros pritaikymą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams, gerinant ŽRVVG regiono socialinę gerovę ir keliant žuvininkystės sektoriaus dirbančiųjų kvalifikaciją. Taip pat supažindino su finansiniu planu pagal įvardintas priemones, vietos projektų atrankos etapais bei atsakė į pateiktus klausimus.

Susitikimo metu vieni įdėmiai klausėsi pranešėjų ir galbūt jau kūrė savo vizijas, kiti išsakė nusivylimą. Nusivylimą išreiškė Danius Pumputis – Aukštaitijos žvejų verslininkų asociacijos vadovas, ir Albertas Kaminskas – Molėtų krašto žvejys, kurie teigė, jog kūrimosi stadijoje jie buvo labai reikalingi (renkant statistiką apie darbo vietas ir kt.), dabar lyg ir nelieka vietos jų veiklai.

Prakalbus apie darbo vietų kūrimą, buvo nuogąstaujama, kad darbdaviui politikų nustatyto atlyginimo mokėjimas gali būti per didelė našta. Ypač jei kalbama apie vietos verslininkus – žvejybininkus ar su žuvininkyste susijusius asmenis.

Iš viso ketvirtosios prioritetinės krypties „Tvari žuvininkystės regionų plėtra” įgyvendinimui yra numatyta skirti 30 816 333 mln. Lt. Priemonės tikslas – skatinti pačių žvejų bendruomenių reiškiamą iniciatyvą pagal „iš apačios į viršų“ principą. ŽRVVG, įgyvendindama principą „iš apačios į viršų” ir naudodama LEADER metodologiją, savo žuvininkystės regionams rengs strategijas, kurių pagrindu bus rengiami projektai, siekiant gauti paramą iš Europos žuvininkystės fondo (EŽF). Žuvininkystės regionuose įgyvendinant principą „iš apačios į viršų”, vietinėms bendruomenėms leidžiama: inicijuoti vietinių plėtros strategijų rengimą ir nustatyti jų regiono pagrindines problemas, poreikius ir uždavinius, kuriuos jos siekia realizuoti; apibrėžti teritoriją, kurioje ketinama įgyvendinti strategiją; dalyvauti projektų vertinimo ir sprendimų priėmimo procese.

Teritorijos, pripažintos tinkamos kurtis ŽRVVG, yra šių savivaldybių teritorijose: Alytaus miesto ir Alytaus rajono, Birštono, Elektrėnų, Ignalinos rajono, Jonavos rajono, Kaišiadorių rajono, Kauno miesto ir Kauno rajono, Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Lazdijų rajono, Neringos, Marijampolės, Molėtų rajono, Palangos miesto, Plungės rajono, Raseinių rajono, Šilutės rajono, Švenčionių rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Visagino, Trakų rajono, Zarasų rajono.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite