Angle down Atgal

Susitikimas su Lina Žutaute Rėkyvos filiale

Spalio 7 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios Rėkyvos filialą (Energetikų g. 7) atkeliavo Šiaulių Ringuvos 5–6 klasių mokiniai, kurie susitiko su rašytoja, vaikiškų knygų iliustratore Lina Žutaute.

Apie autorę

L. Žutautė kurį laiką dirbo dizainere. Šiuo metu – laisvai samdoma iliustruotoja ir vaikų rašytoja.

Pirmoji autorinė knyga („Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“) pasirodė 2010 m. ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) buvo pripažinta geriausia knyga mažiesiems skaitytojams.  Už 2012 m. pasirodžiusią autorinę knygę „Ferdinandas ir Pū“ Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacija (IBBY) įteikė Prano Mašioto premiją (Geriausia 2012 metų knyga vaikams ir paaugliams). 2013 metais L. Žutautei įteikta Vaikų literatūros premija (Už kūrybą vaikams, už vaizdo ir žodžio dermę). 2014 m. knyga „Ferdinandas ir Pū“ įrašyta į IBBY garbės sąrašą. L. Žutautės kūryba išversta į rusų, latvių, estų, danų, korėjiečių ir daugybę kitų kalbų.

Pristatyta naujausia knyga

L. Žutautė parašė naują knygą „Katinas vienai savaitei“, o šiai vaikų grupei pirmiausiai ją ir pristatė! Knyga pasakoja apie Kakės Makės šeimą, kuri priėmė globoti benamį kačiuką, knyga iš ties labai spalvinga ir įdomi, taip pat pati istorija yra graži ir pamokanti, nes kalbama apie meilę augintiniams, beje mokinių grupėje buvo vaikų, kurie priėmė beglobį kačiuką savo namuose!

Popierinių lėlių dirbtuvės

Po knygos pristatymo vaikų laukė atsakingas darbas – „prikelti“ pristatytos knygos veikėjus, autorė leido vaikams pasirinkti kokią popierinę lėlę jie gamins: ar Kakę Makę ar katiną, mokiniai labiau norėjo pavaizduoti katiną, kadangi ši klasė labai myli gyvūnus. Džiugu, kad įgyvendinant Šiaulių miesto savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos projektą „Biblioteatras: knygos, virstančios realybe“, mokiniai labai kruopščiai margino, piešė, kirpo savo katinus, ir sukūrė nuostabias popierines lėles, su kuriomis vaidins istorijas bibliotekos teatro širmoje!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite