Angle down Atgal

Susitikimas su kariais savanoriais

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai Palomenės pagrindinės mokyklos 1­4 klasių mokiniai susitiko su Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2­osios rinktinės 208 pėstininkų kuopos kariais.

Susitikimo metu 208 pėstininkų kuopos kuopininkas, laikinai vykdantis kuopos vado funkcijas viršila Dainius Zinevičius ir intendantas grandinis Mindaugas Pačešiūnas mokinius supažindino su karių savanorių kasdieniniu darbo ritmu, atliekamomis funkcijomis, išskirtiniu darbo ypatumu.

Mokiniams kariai savanoriai pademonstravo aprangą ir ekipuotę. Vaikams buvo suteikta galimybė pasikalbėti su Lietuvos kariuomenėje naudojamomis radijo stotimis, pasimatuoti šalmą, neperšaunamą liemenę, amunucijos diržą, užsimaskuoti veidą maskuojamaisiais dažais, o patys stipriausi galėjo pakilnoti labai sunkią kario kuprinę. Taip pat visi mokinukai paragavo Lietuvos kariuomenės ir Jungtinių Amerikos valstijų kariuomenės sauso maisto davinio.

Vykusioje viktorinoje mokiniai atsakinėjoį pateiktus klausimus apie Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir buvo apdovanoti atminimo dovanomis: atšvaitais, lankstinukais, skirtukais, plakatais, žurnalais. Susitikimo metu visi mokiniai galėjo pasėdėti Lietuvos kariuomenės naudojamame kariniame džipe „Mercedes Benz 290 GD“. Kupini įspūdžių, teigiamų emocijų ir žinių mokiniai dar kitą dieną kalbėjosi apie kario profesiją, o veideliuose dar švietė nenusiplovę maskuojami dažai...

Ačiū Lietuvos kariuomenės kariams savanoriams, už suteiktą galimybę jau nuo mažų dienų mokinius supažindinti su sunkia, bet be galo reikšminga Lietuvai kario profesija.

Rasa Zinevičienė

Mokytoja

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite