Angle down Atgal

Susitikimas su Joniškio susivienijimo pirmininkų taryba

Vykusiame Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkų tarybos susirinkime dalyvavęs Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Jonas Novogreckis apžvelgė švietimo situaciją rajone, kalbėjo apie pertvarką, diskutavo aktualiais švietimo klausimais.

Anot Joniškio rajono švietimo darbuotojų  profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkės Dalios Žilevičienės, mokslo metų pabaiga jau visai čia pat, todėl nuspręsta susirinkti ir aptarti aktualius klausimus. Pirmininkė priminė vedėjui apie sudarytą trišalę sutartį tarp Joniškio rajono savivaldybės administracijos, Joniškio rajono švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Joniškio rajono profesinių sąjungų susivienijimo. Taip pat ji išsitarė, kad turi minčių sudaryti dar porą trišalių sutarčių.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas J. Novogreckis kalbėjo apie vykstančias pertvarkas, kurios, anot jo, buvo neišvengiamos.

„Moksleiviai ir pedagogai – vieni nuo kitų neatskiriami, tad norima, kad būtų geresnė situacija ne tik mokiniams, bet ir jų mokytojams. Kaip žinia, mokinių skaičius mažėja ir jis mažėja ne tik Joniškio rajone, bet visoje Lietuvoje, tad pertvarkos neišvengiamos“, – kalbėjo skyriaus vedėjas.

Diskusijos metu aptartas Tarybos sprendimu patvirtintas Joniškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 metų bendrojo plano priedas – Joniškio rajono savivaldybės mokytojų kvalifikacijos atnaujinimo ir įdarbinimo planas. Vedėjo teigimu, į planą bus atsižvelgiama, tačiau nusižengti įstatymams ir neorganizuoti konkursų tikrai negalima. Konkursai laisvoms pedagogų vietoms užimti bus organizuojami.

Susitikimo metu taip pat aptarti pavėžėjimo klausimai, diskutuota dėl planuojamos direktorių rotacijos ir kaip tai palies Joniškio rajoną. Diskutuota dėl mokyklų darbuotojų atlyginimų. Vedėjas teigė, kad planuojama peržiūrėti ir patikslinti patvirtintą pareigybių skaičių mokyklose. Taip pat aptarti standartizuoti testai, kurie, anot pedagogų, ne visiškai teisingai paruošti ir greičiau ne įvertina mokinio žinias, o tik verčia patirti stresą.

Joniškio savivaldybės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite