Susitikimas su Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „Destroying predujices“ partneriais

Šiauliai
Andrius Stočkus Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Baigiantis 2018 metams, gruodžio mėnesį, startavo tarptautinis Erasmus+ strateginės partnerystės projektas „Destroying prejudices“ (išankstinių nuostatų laužymas). Pirmam susitikimui į Turkijos Adanos miestą atvyko pedagogų komandos iš 5 šalių (Lietuvos, Italijos, Graikijos, Bulgarijos ir Turkijos). Projekto koordinatorė – Šiaulių sporto gimnazijos anglų kalbos mokytoja Zulfija Guzienė. Kartu su ja į vizitą vyko dailės ir technologijų mokytoja Vitalija Daužvardienė.

Susitikimo partnerius labai svetingai priėmė Adanos Anatolijos vidurinės mokyklos bendruomenė. Čia visą savaitę mokytojai intensyviai dirbo. Jie aptarė suplanuotas dvejų metų projekto veiklas, finansinį projekto valdymą, suderino susitikimų tvarkaraštį. Projekto dalyviai susipažino su mokykla, stebėjo įvairių dalykų pamokas, bendravo su mokytojais, mokiniais. Lankėsi ir stebėjo kūrybinį procesą Dailės studijoje, klausėsi įvairių muzikos žanrų ir grupių pristatymo Muzikos klube. Neišdildomus įspūdžius paliko dalyvavimas draugiškose krepšinio bei salės akmenslydžio (kerlingo) varžybose.

Turkijos vyriausybė skiria didelį dėmesį jaunimo užimtumui ir išsilavinimui. Tuo įsitikinome dalyvaudami savivaldybės suorganizuotame susitikime su Švietimo departamento direktoriumi. Jis labai domėjosi švietimo situacija kitose šalyse, kaip sprendžiamos mokyklose iškylančios problemos, kaip bendraujama ir bendradarbiaujama.

Adanos Anatolijos vidurinės mokyklos mokiniai organizavo puikią apžvalginę ekskursiją po miestą, supažindindami mus su jo istorija, kultūra, žymiais žmonėmis, pastatais, muziejais. Aplankėme istorinį Buyuk Saat laikrodžio bokštą – Adanos miesto simbolį, patį aukščiausią visoje Turkijoje, senamiestį, Mustafos Kemalio Atatiurko – Turkijos respublikos įkūrėjo ir pirmojo jos prezidento namą, Kino muziejų, SabancI Merkez mečetę – pačią didžiausią Artimuosiuose rytuose, miesto Merkez centrinį parką, vieną seniausių pasaulyje akmeninį tiltą ir kitus objektus.

Vykome į pažintines keliones. Aplankėme stulbinančio grožio geologinį stebuklą Centrinėje Anatolijoje – Kapadokijos regioną. Jame susilieja nuostabi gamta ir turtinga istorija. Regionas pasižymi ypač vaizdingomis kalnuotomis vietomis, tarp kurių yra Gioremės slėnis, paskelbtas UNESCO Pasaulio paveldu. Grožėjomės ne tik gamtos stebuklais, bet ir dalyvavome puodų žiedimo edukacijoje. Juvelyro dirbtuvėse susipažinome su brangakmenių apdirbimu, papuošalų gaminimu. Kita kelionė supažindino mus su Viduržemio jūros pakrante, Mersino provincija. Vykome į Tarsus, kur yra iš šio miesto kilusio apaštalo Šv. Pauliaus bažnyčia. Miesto skersgatvyje yra dengtas šulinys, pavadintas Šv. Pauliaus garbei, prie kurio iki šiol keliauja maldininkai.

Vizito metu susipažinome su kai kuriomis Turkijos tradicijomis, nacionaline muzika, šokiais, turtinga ir įvairia virtuve, buitimi.

Svetingų, draugiškų ir šiltų šeimininkų apsuptyje greit prabėgo savaitė. Grįžę į savo mokyklas projekto partneriai kibs atlikti suplanuotų namų darbų ir su nekantrumu lauks vizito 2019 m. kovo mėnesį Graikijoje. O mokomajai veiklai su visais draugais Lietuvoje, Šiauliuose, susitiksime gegužę.

Šiaulių sporto gimnazijos mokytojos Zulfija Guzienė ir Vitalija Daužvardienė