Popiežius: sąžinės ir religinių įsitikinimų laisvė yra pagrindinė teisė

Vilnius
BNS nuotr.
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Popiežius Pranciškus, šiuo metu su istoriniu vizitu viešintis Irake, šeštadienį įvairių religijų atstovų susitikime pakvietė pasimelsti už taiką tarp visų Vidurio Rytų gyventojų.

„Leiskite mums prašyti [vienybės] maldose už visus Vidurinius Rytus. Daugiausia galvoju apie kaimyninę, karo nuniokotą Siriją“, – kalbėjo pontifikas.

Popiežius taip pat pareiškė, kad sąžinės ir religinių įsitikinimų laisvė yra pagrindinė teisė, kuri tūri būti gerbiama visur.

„Mes, tikintieji, negalime tylėti, kai terorizmas naudoja religiją savo tikslams“, – pridūrė jis.

Ekumeniniame susitikime taip pat dalyvavo šeichai sunitai ir šiitai, krikščionių dvasininkai, jezidų, mandėjų, jarsanistų ir bahajų atstovai. 

Susitikimas įvyko senovės Ūro miesto vietoje, kur, manoma, gimė pranašas Abraomas. 

„Viskas prasidėjo čia“, – pažymėjo popiežius.

Po pamaldų pontifikas grįš į Bagdadą ir dalyvaus mišiose Šv. Juozapo katedroje.

Kiek anksčiau šeštadienį pontifikas Nadžafe susitiko vienu įtakingiausių pasaulio šiitų dvasininkų, Irako didžiuoju ajatola Ali Sistani.

Popiežius Pranciškus į Bagdadą atvyko penktadienį. Jis tapo pirmuoju Katalikų bažnyčios vadovu, apsilankiusiu Irake per savo pirmąją kelionę į užsienį nuo koronaviruso pandemijos pradžios. 

84 metų pontifikas nusprendė surengti šią kelionę, nepaisydamas koronaviruso pandemijos antrosios bangos ir pablogėjusios saugumo padėties.

Irake prieš JAV ir sąjungininkių invaziją 2003 metais gyveno beveik 1,5 mln. krikščionių. Šiuo metu, krikščionių lyderių skaičiavimais, yra mažiau nei 250 tūkst. krikščionių, kurių dauguma – mažiausiai 200 tūkst. – gyvena Ninevijos lygumoje ir Irako Kurdistane šalies šiaurėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.