V. Bareikienės nuotr. @ Facebook
Angle down Atgal

Higienos priemonių stygius Molėtų progimnazijoje: pasigedo tualetinio popieriaus

Molėtų rajono savivaldybės tarybos narė Virginija Bareikienė socialinėje erdvėje išreiškė susirūpinimą higienos priemonių stygiumi Molėtų progimnazijoje.

Tualetinio popieriaus yra, bet ne kabinoje

„Molėtų progimnazija. Berniukų tualetas. Negali sakyti, kad nėra tualetinio popieriaus. Yra. Pateikimas civilizuotas ir tvarkingas, jeigu ne vienas BET – vieta kur jis laikomas. Bendroje patalpoje šalia kriauklių, o ne kabinose. Absurdiška situacija – vaikas užtuot grįžęs į pamokas sėdi ir nerimastingai laukia, kad kas įeitų į tualetą ir paduodų jam popieriaus... Gal kažkam tai pasirodys ūkiškas sprendinys, popierių galima ir vietoje popierinių rankšluosčių panaudoti, bet man tai dar vienas požiūrio į vaiką atsipindys. Skųstis negali, juk yra, o ar patogu, higieniška ir civilizuota net nesvarstytina...

Pirmadienį meras Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komiteto posėdyje kalbant apie tai, kodėl komplektuojamos didelės klasės (po 26-28 vaikus), teigė, kad lėšos, kurias būtų galima naudoti papildomiems klasių komplektas, naudojamos ugdymo priemonėms, bet kaip matome, jos net elementarios higienos užtikrinimo priemonėms nėra skiriamos... O kalbame apie COVID-19 suvaldymą, kontrolę, higienos svarbą... Savivaldybė iš vyriausybės gavo daugiau nei 100 tūkst. eurų higienos užtikrinimo priemonėms administracijai... O tuo tarpu ugdymo įstaigose?“ – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašo Tarybos narė.

Meras S. Jauneika: „Skleidžiama iškraipyta informacija“

Socialiniuose tinkluose į situaciją sureagavo ir Molėtų rajono meras Saulius Jauneika, tvirtindamas, jog skleidžiama iškraipyta informacija. Išplatintame komentare penktadienį jis skelbia:

„Apgailestauju, kad Savivaldybės tarybos narė V. Bareikienė socialiniuose tinkluose skleidžia iškraipytą informaciją. Savivaldybė negavo jokių lėšų iš Vyriausybės higienos priemonėms, o visoms savivaldybėms buvo kompensuotos išlaidos, patirtos per karantiną apsaugos priemonėms (dezinfekciniai skysčiai, apsaugos kostiumai, kaukės ir t.t.) įsigyti. Tiesa, ir suma kitokia – 124 tūkst. Eur.

Šios lėšos tarybos sprendimu (keista, kad Tarybos narė to nežino) buvo paskirtos Administracijos direktoriaus rezervui – 12 tūkst. Eur (apsaugos priemonėms ir termovizoriams, skirtiems kiekvienai mokyklai, įsigyti) bei Savivaldybės vykdomiems projektams finansuoti.

Deja, kai kurie tarybos nariai pamėgo savaip interpretuoti Tarybos sprendimų turinį.“

Į tai V. Bareikienė komentarų skiltyje atrėžė, jog mero pasisakymo lauktų ne tik reaguojant į „atskirus iš konteksto ištrauktus sakinius“.

„Iš esmės mano teiginys tėra nevisiškai tiksli formuluotė. Esminio skirtumo kaip pavadinsime – kompensacija ar gautos lėšos – nėra. Faktas išlieka tas pats – 124 tūkst. buvo skirti apsaugos, o tame tarpe ir higienos priemonių įsigijimui padengti. Tai patvirtinate ir Jūs savo komentare. O detaliau aš ir nekomentavau. Malonu, kad papildėte mano komentarą. Gerb. mere, dėkoju, kad reaguojate. Bet komentaro tikiuosi ne tik atskiriems iš konteksto paimtiems sakiniams, bet bendrai situacijai“, – į diskusiją merą pakvietė Tarybos narė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite