Angle down Atgal

Susirūpinęs varėniškis: „Kodėl veikia alkoholinių gėrimų parduotuvė?“

Į naujienų portalo Etaplius.lt redakciją kreipėsi susirūpinęs varėniškis, kurio teigimu, karantino reikalavimus pažeidžia viena Vytauto gatvėje veikianti alkoholiniais gėrimais prekiaujanti parduotuvė.

„Noriu paklausti, kodėl per karantiną dirba Milučio parduotuvė Vytauto gatvėje? Juk ten tik alkoholis, jokio maisto tik traškučiai, kramtomos gumos – ar tai irgi maistas? Kaip Milutis apeina įstatymus? Visiems įstatymai galioja, o Milučiui ne?“ – redakcijai atsiųstame laiške rašo sunerimęs Varėnos gyventojas. „Varėnoje alkoholikams nė motais, parduodama kaip visada nors ir ne maisto parduotuvė“, – pridūrė jis.

Visgi, oficialiai tokios parduotuvės įstatymų nepažeidžia. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) yra parengusi rekomendacijas prekybininkams, dirbantiems nuo kovo 16-osios paskelbto karantino metu. Anot SAM, kol šalyje galioja karantinas, prekybą fizinėse parduotuvėse gali vykdyti maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavėjai. Pagal galiojantį ES reglamentavimą, alkoholiniai gėrimai taip pat yra maisto prekė. Tą patvirtina ir VMVT klasifikavimas: https://vmvt.lt/maisto-sauga/maisto-produktai/negyvuninis-maistas

Specializuotų maisto prekių parduotuvių (alkoholinių gėrimų, kavos, arbatos, aliejų, prieskonių ir kt.), kurių pagrindinė veikla yra maisto produktų pardavimas, taip pat nėra draudžiama.

Griežtai draudžiama fizinėse parduotuvėse dirbti tiems darbuotojams, kuriems turi būti taikoma izoliacija arba jiems pasireiškia bet kokie peršalimo ligų simptomai, skelbia SAM.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite