Angle down Atgal

Susipažinkite: „100 su dviračiu. Šiauliai“ projekto kūrėjas pedalus mina nuo pat vaikystės

Gal jau teko socialiniuose tinkluose pastebėti naują puslapį „100 su dviračiu. Šiauliai“? Etaplius.lt redakcija smalsavo, kas tas 100, kas yra puslapio įkūrėjas ir kaip vystysis projektas. Supažindiname jus su Daliumi Lunskiu. 28-erių šiaulietis nuo vaikystės prisijaukinęs dviratį. Jis ir pasakoja puslapio atsiradimo istoriją bei savo planus.

- Papasakokite apie save. Esate šiaulietis? Dviratis yra Jūsų hobi?

- Man 28 metai ir esu tikras šiaulietis - gimiau, užaugau ir gyvenu Šiauliuose. Dviračio pedalus minu nuo pat vaikystės.

Būdamas dar vaikas per metus numindavau apie 3-4 tūkstančius kilometrų, nors niekada profesionaliai nesportavau. Matuojant vizualiai, čia būtų panašiai kaip nuo Šiaulių iki Paryžiaus ir atgal kasmet.

Kadangi buvau vaikas ir mėgdavau su dviračiu "paišdykauti", per tą laiką buvo daug griuvimų, kelių ir alkūnių nubrozdinimų, padangų pradūrimų, tačiau niekas nuo pomėgio važinėti dviračiu neatbaidė.

- Kaip kilo idėja sukurti tokį projektą, kodėl 100 ir ką ketinate aplankyti?

- Idėją paskatino kitas lietuvių projektas 1000wow, tačiau toks projektas reikalauja nemažai pinigų, pasiruošimo ir laiko, todėl aš jį šiek tiek pakeičiau. Nusprendžiau apvažiuoti ne pasaulį, o Šiaulius, aplankyti ne 1000 objektų, bet tik 100 objektų ir keliauti ne mašina, o dviračiu.

Šia idėja siekiu populiarinti dviračių judėjimą bei parodyti, kad Šiauliuose yra tikrai nemažai lankytinų objektų.

Noriu aplankyti visus objektus, kurie turi savo istoriją ir yra kažkuo įdomūs ir svarbūs šiauliečiams.

Aplankydamas objektą, jį pažymiu Google Maps, todėl visi norintys galės vizualiai matyti pažymėtų vietų sąrašą.

- Ar noras dalintis projektu su socialinių tinklų dalyviais buvo nulemtas kokio nors įkvepiančio pavyzdžio? Na, kad ir Velofano kelionės, 100 idėjų Lietuvai ar pan.?

- Velofaną seku jau senai ir būtent jis paskatino mane vėl sėsti ant dviračio, nors darbai ir mokslai nuo jo jau buvo šiek tiek atitolinę.

Velofanas ir 1000wow buvo tie projektai, kurie mane paskatino imtis savo idėjos.

- Ar manote, kad Šiauliai išlaikę nuo seno įgytą dviračių miesto vardą? Ar Jus tenkina Šiaulių miesto infrastruktūra, skirta dviratininkams? Ar mūsų mieste/rajone/regione lengvai radote 100 objektų ar vietų, į kurias būtų įdomu, lengva nuvykti?

- Nemanau, kad dabar Šiauliai gali vadintis dviračių miestu. Važiuojant per miestą, net ir vasarą, turbūt visus sutiktus dviratininkus būtų galima suskaičiuoti ant rankų pirštų.

Infrastruktūra tikrai geresnė lyginant su situacija prieš keletą metų. Padarytas tikrai geras dviračių takas nuo pietinio iki centro, tačiau tokių takų norėtųsi daugiau.

Taip pat norėtųsi mieste daugiau dviračių saugojimo vietų, nes atvykus ir į didžiuosius prekybos centrus, iš esmės nėra kur saugiai palikti dviračio. Bet, nepaisant to, šiauliečiai galėtų minti dviračio pedalus dažniau. Juk tai ir sportas, ir sveikata, ir minčių išvaikymas, ir aplinkos tausojimas.

100 objektų sąrašą padėjo rašyti artimieji, tačiau pilno sąrašo dar neturiu. Šiek tiek trūksta, tačiau tikiu, kad dar ir pats kai kurių vietų nežinau, todėl važinėdamas po Šiaulius atrasiu kažką naujo ir savo sąrašą papildysiu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite