Angle down Atgal

Susikibti rankomis nebeužtenka: norintiems dalyvauti istoriniame renginyje teks atverti kišenes?

Baltijos kelio renginyje rugpjūčio 23-ąją planuojanti dalyvauti lietuvė nusivylė istorinio minėjimo organizavimu. Kaip žinia, Baltijos kelio 30-mečiui paminėti organizuojamas automobilių žygis per visas tris Baltijos šalis, tačiau ne viskas taip paprasta.

Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Socialiniame tinkle „Facebook“ žygio dalyvė Rita Piliponytė-Preikšienė negaili kritikos tam tikriems renginio organizavimo aspektams. Moteris paviešino, kad žygio dalyviai verčiami pirkti mokamus, ne taip ir pigiai kainuojančius lipdukus, skirtus papuošti automobilius.

„Kaip Ritos patriotiškumas išgaravo. Žodžiu su vyru nusprendėm, kad mūsų šeimyna važiuos rugpjūčio 23 d. „Baltijos kelias 30“ minėjime. Renginys gražus, idėja nereali. Viskas kaip ir liux.

Užsiregistravau. Gaunu nurodymus. Pasirodo, važiuojant PRIVALOMA automobilį puošt spec atributais. Ok. Kur bėda. Rašau. Kokie kas kaip? Ir čia įdomioji dalis.

Atributus (lipdukus) galima įsigyti tik X įmonėje, kaina mane nukilino, kaip ir patriotiškumą. Aš suprantu kaip minimas šimtmetis buvo, kas norėjo galėjo vėliavą kabint, nusipiešt, nusimegzt ar 3 spalvotus flomasterius rankoj laikyt. Galėjo ir nieko nedaryt, bet čia PRIVALOMA! Kitaip būsi išmestas iš draugų „ratelio“! Kaip į klubą „face kontrol“ nepraeit gali, tai čia tavo mašina be prabangaus lipduko bus nelaukiama minėjime.

Automobilių planuojama apie 8 000, kainas įkeliu. Savikainos gal nerašyt? Ai dar ir užsiklijuot pats nesugebėsi + paslauga $$. Nugi dėl Lietuvos! ISTORIJOS.

Ir čia suveikė principas, nežinau tik koks, ar kad aš, idiotė, verslo nemoku daryt, ar kad PRIVALOMA. Nekenčiu šito žodžio, nes Baltijos kelias ne tam, kad kažkoks lipdukas būtų privalomas ant lizinginio automobilio dalyvaujant minėjime. Pažengėm per 30 metų... ir stipriai... kažkada susikibt rankom užteko...“, – diskusiją atvėrė moteris.

Nenuostabu, kad komentarų skiltyje kilo pasipiktinimo banga. Žmonės reiškė palaikymą žygio dalyvei.

„Palaukit, kaip galima iš tokio valstybinio reikalo leist biznį daryt!? Čia jau net ne monopolijos klausimas!“, – piktinosi viena internautė.

„Aš tais 1989-ais stovėjau Baltijos kelyje! Jokių lipdukų, jokių kvietimų, žmonės ėjo sąmoningai, dabar idėja! Valdo! Biznis! Ko norėjom, tai laukinio kapitalizmo, turim! Be lipdukų niekur, mokėk už viską, kapitalas valdo mus! To mes siekėme, ir tai vyksta. Juokinga, jei nebūtų graudu“, – antrino kita „Facebook“ vartotoja.

„Baltijos kelio dalyvavimui reikia įsigyti vip paketą“, – ironizavo dar vienas vyras.

Kilus pasipiktinimo bangai, rugpjūčio 23-osios renginį organizuojantis Lietuvos JEEP klubas savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo išdalinsiantis 1 000 nemokamų lipdukų visiems, norintiems dalyvauti Baltijos kelio minėjime ir pasipuošti savo automobilius. Esą ir lipdukai tampa nebeprivalomi.

„NEMOKAMAI – jau išdalinome virš 1 000 pasipuošimo komplektų, skirtų Baltijos kelias 30 minėjimui. Ačiū renginio partneriui If draudimas, kurio dėka tą galėjome padaryti. Norintiems dalyvauti, bet neturintiems galimybės pasipuošti savo automobilio - jau dabar gaminame ir nuo rugpjūčio 19 d., pirmadienio, planuojame padalinti dar 1 000 Vienybės žygio per 3 Baltijos šalis ženklų (mažų lipdukų, skirtų pažymėti savo automobilius). Vietas, kur bus galima atsiimti nemokamus lipdukus, paskelbsime pirmadienį, antroje dienos pusėje.

Vieningas automobilių žymėjimas reikalingas (bet neprivalomas) – siekiant Baltijos kelio 30–metį įprasminti padovanojant Lietuvai, Latvijai, Estijai rekordą „Didžiausias automobilių, pasipuošusių vienoda nacionaline atributika, žygis per 3 Baltijos šalis“. Sekite informaciją ir dalinkitės su draugais!“

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite