Angle down Atgal

Sureagavo į naujus COVID-19 atvejus Seime: svarsto, ar nereikėtų šaukti neeilinio posėdžio

Vienas iš Seimo pirmininkės pavaduotojų  konservatorius Paulius Saudargas svarsto, ar nereikėtų šaukti neeilinio Seimo posėdžio ir  ypatingos skubos tvarka priimti visus nuotoliniam darbui reikalingus sprendimus. Tai, kad reikia imtis šių sprendimų politikas deklaravo parlamento pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ketvirtadienio vakarą pranešus apie susirgimą COVID-19.

„Gerb. Viktorijai linkiu kuo greičiau pasveikti ir įgijus imunitetą grįžti mums vadovauti. Tuo tarpu, manau, Seimui (juk dar net nepatvirtinta Vyriausybė!) gal net reikia šaukti neeilinį posėdį ir ypatingos skubos tvarka priimti visus nuotoliniam darbui reikalingus sprendimus. Turime būti pasiruošę visiems scenarijams“, – feisbuke rašė politikas.

Kiek anksčiau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų komunikacijos vadovė Vytautė Šmaižytė informavo, kad kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė privačioje klinikoje penktadienio rytą ketina atlikti testą. Pasak jos, kol bus laukiama rezultato, visi kandidatės į ministres pirmininkes susitikimai vyks nuotoliniu būdu.

Koronavirusu taip pat užsikrėtė parlamentaras Viktoras Pranckietis, portalui „Delfi“ patvirtino Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Pasak E. Gentvilo, teigiamą COVID-19 testo rezultatą V. Pranckietis gavo ketvirtadienį, apie 10 val.

Seimas ketvirtadienį nusprendė, kad prie nuotolinio darbo įteisinimo galimybės svarstymo turėtų grįžti kitą savaitę.

Nors tai numatančias Statuto pataisas buvo planuojama pateikti ketvirtadienį, „valstiečių“ frakcijos vardu pertraukos iki kito posėdžio paprašė parlamentaras Tomas Tomilinas. Pertraukai buvo pritarta, už balsavus 43, prieš 37, susilaikius 20 parlamentarų.

Statuto pataisas pateikęs parlamentaras Andrius Vyšniauskas pasiūlė suteikti galimybę Seimo plenarinių posėdžių diskusijose dalyvauti nuotoliniu būdu, kadangi yra gana dažni pandemijos viruso atvejais ir Seime.

Šiuo metu Seimo statute Seimo nariui tokia galimybė nenumatyta.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite