Angle down Atgal

Suplanuotų investicijų Grūšlaukėje neketinama atsisakyti

Kretingos rajono savivaldybėje ketvirtadienį, sausio 10 dieną, organizuotas pasitarimas dėl keliamos iniciatyvos į Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro patalpas perkelti rajono kultūros centro Grūšlaukės skyrių, M. Valančiaus viešosios bibliotekos Grūšlaukės filialą ir viešosios įstaigos Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro Grūšlaukės bendrosios praktikos gydytojo kabinetą.

Tokį pasiūlymą baigiantis 2018 metams savivaldybei pateikė Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro tarybos pirmininkė Sandra Jonutienė ir šios mokymo įstaigos direktorė Petronėlė Jocienė bei Grūšlaukės kaimo bendruomenės pirmininkas Artūras Toliušis.

Pateiktame pasiūlyme, argumentuojant, kad mokykloje sumažėjus mokinių skaičiui atsilaisvino laisvų patalpų, pastatas yra ne tik renovuotas, bet ir su puikia materialine baze, išsakomas noras praplėsti mokykloje vykdomas veiklas, siūloma kaimo kultūros skyriaus turimus etatus perduoti mokyklai, į mokyklos pastatą įkelti kaimo biblioteką, ją sujungiant su mokyklos biblioteka. Be to, primenama, kad kaimo kultūros namų pastatui reikalingas kapitalinis remontas.

Išnagrinėti ir įvertinti pateikto siūlymo įgyvendinimo galimybes savivaldybės meras Juozas Mažeika pavedė administracijos vadovui Virginijui Domarkui, sudarant specialistų darbo grupę, jos darbe kviečiant dalyvauti visų suinteresuotųjų pusių atstovus.

Trijų atskirų įstaigų įkėlimo į Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio patalpas galimybes sausio 2 dieną Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas aptarė ir apsilankę Grūšlaukėje, susitikę su darbuotojais bei mokyklos-daugiafunkcio centro direktore P. Jociene, gyvenvietės bendruomenės atstovais. Nuomonių buvo išsakyta įvairių.

Pastato, kuriame šiuo metu veiklą vykdo bibliotekos ir kultūros centro filialai, medicinos punktas bei pašto skyrius, renovacijai Kretingos rajono savivaldybės taryba jau buvo pritarusi – planuojama įgyvendinti Europos Sąjungos paramos lėšomis finansuojamą projektą, kurio vertė – apie 150 tūkst. 500 Eur (savivaldybės prisidėjimo dalis įgyvendinant šį projektą siektų apie 30 tūkst. eurų, likusios – ES investicijos). Įgyvendinant šį projektą planuota ne tik atlikti kapitalinį pastato remontą, bet ir įrengti aikšteles – prie administracinio pastato Darbėnų g. 21 ir prie kapinių, taip pat įrengti tvorą, rekonstruoti Darbėnų g. šaligatvį, įrengti apšvietimą Vaineikių g., įrengti kapinių tvorą. Bus reikalingi ir projektavimo, techninės priežiūros bei kiti projektui vykdyti būtini darbai.

Projektas buvo konkursinis – tai reiškia, kad atsisakius bent vienos suplanuotos veiklos ES finansavimas būtų prarandamas. O priėmus sprendimą neatšaukti ir įgyvendinti suplanuotą projektą keliamas reikalavimas 5 metus išlaikyti investicijų tęstinumą ir vykdomas veiklas.

Sausio 10 dieną pasitarime savivaldybėje Kretingos rajono savivaldybės vadovai dar kartą išklausė visų jame dalyvavusiųjų argumentus: dalyvavo Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė P. Jocienė, Grūšlaukės kaimo bendruomenės pirmininkas A. Toliušis, M. Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, VšĮ Salantų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Tomas Skliuderis, Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys, taip pat savivaldybės administracijoje statybos, kultūros, strateginio planavimo ir investicijų, vietinio ūkio ir turto valdymo sritis kuruojantys darbuotojai. Spręsta dėl dviejų galimų alternatyvų: į Grūšlaukės mokyklos-daugiafunkcio centro pastatą įkelti šioje gyvenvietėje veikiantį bibliotekos filialą, kultūros padalinį, medicinos kabinetą ir pašto skyrių. Arba – palikti abu pastatus kaip buvo iki šiol ir neatšaukti suplanuoto administracinio pastato renovacijos projekto įgyvendinimo.

Po diskusijų pasitarime prieita bendro sprendimo, kad mokyklos iniciatyva gera ir galėtų būti priimtina, tačiau atsisakyti projekto būtų nenaudinga gyvenvietei, nes artimiausiais metais investicijų į tokių nedidelių gyvenviečių infrastruktūros gerinimą nenumatoma. Be to, savivaldybė patirtų didelių sąnaudų mokyklos patalpas pritaikant kitų institucijų reikmėms.

Kretingos rajono savivaldybės inform.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite