REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Kovo 8 d. 12:20

Šunų veisyklos Jurbarke veikla sustabdyta – jurbarkiečiai svarsto, ar ilgam

Tauragė

VMVT Tauragės departamento nuotr.

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


167490

Tai, kad nelegaliose šunų veisyklose baisiomis sąlygomis laikomi ir dauginami keturkojai – niekam nuostabos nekelia. Apie tokius daugintojus ne visada žino ir atitinkamos tarnybos. Visgi, kaip parodė praeitos savaitės įvykis Jurbarke, net ir registruotose veisyklose kontrolės trūksta.  

Ketvirtadienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės departamento specialistės kartu su policijos pareigūnais surengė neplaninį patikrinimą pas registruotą šunų veisėją Jurbarke. Šunų laikymo sąlygos pribloškė. Viena turinti gimdyti buldogė buvo be maisto ir vandens palikta lauke, kitas šuo apakęs, keletui galimai pakirptos balso stygos. Narvuose sugrūsti 26 šunys, 8 jų dar visai jaunikliai.

VMVT Tauragės departamento patarėja Aušra Stumbrienės teigimu, į jurbarkietį veisėją L. S. buvo atkreiptas dėmesys vykdant administracinės bylos nagrinėjimą, dėl kito žiauraus elgesio su gyvūnais atvejo Tauragėje. Pastebėta, kad šuniukas, kuriam nustatyti nebepataisomi sužalojimai, įsigyti būtent iš minėto jurbarkiečio. Tiriamasis asmuo teigė, kad tokį šuniuką įsigijo. Buvo nuspręsta atlikti neplaninę kontrolę, dėl turimos informacijos patikrinimo. Rasti šunys panašūs į Toy pudelius, prancūzų buldogus ir Vakarų Škotijos baltuosius terjerus. Kai kurie jų buvo laikomi lauko sąlygomis, sušalę. Dalis šunų nelojo. Dalis šunų suvakcinuoti prieš pat patikrinimą. Dalies rastų šunų kailis buvo pradėjęs plikti, nagai nekarpyti,  kailiuose susivėlę kaltūnai.

Gyvūnai augintiniai laikinai globai perduoti VŠĮ „Būk mano draugas“, sustabdyta L. S. veisimo veikla. Tolimesni veiksmai bus priimti tyrimo pabaigoje. Patvirtinus įtarimus dėl galimai žiauraus elgesio su gyvūnais, laikytojui gresia 1 700 eurų siekianti bauda kartu su gyvūnų konfiskavimu,  areštas arba laisvės atėmimas iki 1 metų.

„Iki šiol šis asmuo nebuvo sulaukęs nusiskundimų dėl vykdomos veiklos, o planinių patikrinimų metu, Jurbarko VMVT skyrius pažeidimų nenustatė arba nustatydavo mažareikšmius pažeidimus“, – patikino specialistė. Tai pirmas panašus atvejis Jurbarko rajone nustatytas Tauragės departamento specialistų.

Aistros socialiniuose tinkluose

Tuo tarpu socialiniuose tinkluose verda aistros. Jurbarkiečiai vieni per kitą tvirtina, kad gandai apie šio asmens veisyklos antisanitarines sąlygas ir netinkamą elgesį su gyvūnais sklinda jau seniai. Dar nuo tada, kai šis buvo paskirtas prižiūrėti Naujasodžio kaime įkurdintą šunidę, į kurią patekdavo beglobiai rajono gyvūnai. 2012 metais ji buvo uždaryta dėl vietinių gyventojų priekaištų dėl šunų lojimo. Kalbėta, kad šie neatsigina kačių, o sugauti šunys laikomi pusbadžiu. Tačiau įrodymų, kad taip ir buvo, niekas nerinko. Priekaištus, kad prižiūrėtojas neva šunis marina badu, šis atrėmė tuo, kad jei pats pamatytų, kad kaimynas marina badu gyvulius, būtinai praneštų atitinkamoms tarnyboms – neleistų kankinti. Svarstė, kad jeigu kažkas mano, jog jis marina badu gyvūnus, kodėl nepraneša, o tik skleidžia kalbas. Iš tarnybų jis nebuvo gavęs jokio įspėjimo ar baudos.

Patys jurbarkiečiai, kurie į veisėjo namus užsukdavo vienu ar kitu klausimu, dabar dalijasi mintimis, kad negirdėdavę, kad šunys čia lotų. Svarsto, gal jiems išties balso stygos buvusios pakirptos, kaip dabar tampa „madinga“ nuslėpti triukšmą. Vieni kitus bardami, kad „jei žinojo, kodėl niekam nepranešė“, kelia ir pagrindinę šiandienos bėdą – pilietiškumo stoką.

„O ką mes paprasti žmonės galim padaryti, jei VMVT žino ir nieko nedaro. Čia daug metų viskas tas vyksta. Jis užregistravęs savo veiklą VMVT, neva viskas legalu. Klausimas iškyla, ką veikia tos tarnybos darbuotojai? Ne pirmą kartą jis minimas ir nieko, žmogus toliau vykdo savo veiklą.<...> Niekas nenustebtų, kad po kažkiek laiko tie vargšeliai būtų sugrąžinti atgal...Gal įkalčių nepakaks ar kažko dar... Gal „šeimininko“ teisės bus pažeistos...“, – nusivylę diskutuoja internautai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA