Angle down Atgal

Sumažėjus gamybai vėjo jėgainėse, elektra Lietuvoje brango 15 proc.

Praėjusią savaitę nurimus vėjui elektros gamyba Lietuvoje sumažėjo 10 proc., o elektros kaina biržoje per savaitę paaugo iki 43,9 euro už megavatvalandę (MWh).

Kaip pranešė elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, rugsėjo 14–20 dienomis vidutinė elektros energijos kaina Lietuvoje kilo 15 proc. ir siekė 43,9 euro už MWh. Vidutinė savaitės kaina Latvijoje augo 10 proc., o Estijoje 11 proc. ir siekė atitinkamai 43,9 euro už MWh ir 43,7 euro už MWh.

„Beveik visą praėjusią savaitę vidutinės elektros kainos darbo dienomis buvo mažesnės, lyginant su savaite prieš tai. Tačiau antradienį visame regione nurimus vėjui ir smarkiai sumažėjus gamybai vėjo jėgainėse, elektros kaina augo net 98 proc., lyginant su savaite prieš tai“, – pranešime spaudai teigė „Litgrid“ Strategijos departamento direktorius Liutauras Varanavičius.

Anot jo, elektra reikšmingai brango visose daug žalios energijos gaminančiose Centrinės ir Šiaurės Europos valstybėse.

Lietuvoje elektros suvartojimas praėjusią savaitę buvo stabilus – augo 1 proc. ir siekė 225 gigavatvalandes (GWh). Elektros gamyba šalyje sumažėjo 10 proc., bet užtikrino 50 proc. šalies elektros energijos suvartojimo. Iš viso Lietuvoje buvo pagaminta 113 GWh elektros energijos.

Šiluminės šalies elektrinės praėjusią savaitę pagamino 41 proc. Lietuvos elektros. Vėjo jėgainės pagamino 23 proc., hidroelektrinės – 17 proc., kitos elektrinės – dar 19 proc. elektros energijos. Gamyba šalies vėjo jėgainėse traukėsi 27 proc., hidroelektrinėse ji mažėjo 8 proc., o šiluminės elektrinės pagamino 4 proc. mažiau energijos nei tuo pačiu laikotarpiu prieš savaitę.

Bendras elektros srautas iš Lietuvos praėjusią savaitę sumažėjo 13 proc. Per „LitPol Link“ jungtį buvo nukreipta daugiausia – 78 proc. – eksporto. Tuo tarpu 18 proc. eksporto buvo nukreipta per „NordBalt“ jungtį su Švedija ir 4 proc. – per Latvijos pjūvį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite