Angle down Atgal

Sulaukus 90-ies gyvenimo džiaugsmas nepalieka

Kerdokiene ir specialiste Ilona Graužiene pravėrėme Irenos Matonienės buto duris, pasklido kepamos mėsos kvapas. Pasirodė, kad moteris, liepos 14 -ąją švenčianti 90 metų jubiliejų, laukia iš Alytaus atvyksiančios dukros Laimos. Jubiliatė nudžiugo, pamačiusi su gėlių puokšte ir Padėkos raštu atvykusias viešnias. Ji pakvietė užeiti į kambarį, greitai nubėgo užkaisti kavos. Seniūnei E. Kerdokienei nusistebėjus, kokia guvi yra devyniasdešimtmetė, moteris sakė, kad jaučiasi gerai ir viskuo pati pasirūpina. „Buvau šiek tiek apsirgusi, tai tada pagalbos prašiau. O šiaip viską darau pati“, - sakė I. Matonienė.

Kai dovanos buvo įteiktos, moters klausėme apie jos praeitį. Jubiliatė pasipasakojo, kad ji turi du vardus Alena Irena. „Kažkas man tą pirmą vardą metrikuose prilipdė, niekas juo nevadina, esu žinoma kaip Irena“, – sakė sukaktuvininkė.

Irena Kapūstaitė yra Kaišiadorių krašto žmogus, ji gimė Kruonyje. Mergina augo su broliu ir dar dviem seserimis. Būdama 20 – ties Irena ištekėjo už Alfonso Matonio, kilusio iš Anglininkų kaimo. Kadangi vyrui pasiūlė darbą tuometinėje Melioracijos įmonėje, jauna šeima gavo erdvų butą ir įsikūrė MSV kvartale Žiežmariuose. Vyras dirbo prie technikos, o Irena, baigusi buhalterijos mokslus, dirbo melioracijos įmonėje buhaltere. Sūnus Alfonsas jau pensininkas, likimas jį nuvedė į Pakruojį. Pasak sūnų retai matančios mamos, Pakruojis jai yra tolimas Lietuvos pakraštys. Dukra Laima yra arčiau mamos – Alytuje, dirba vaistinėje. „Turiu keturis anūkus. Du iš jų gyvena Anglijoje, vienas – Airijoje. Tik viena anūkė likusi Lietuvoje, yra gydytoja gastroenterologė“, - pasakojo I. Matonienė. Moteris jau 22 metai yra našlė, jos vyras žuvo nelaimingo atsitikimo metu. Su vienatve I. Matonienė sako susitaikiusi, turi rūpestingus artimuosius bei draugiškus kaimynus. Ji džiaugiasi, kad dar nepuola ligos ir ji galinti džiaugtis gyvenimu.

Autorės nuotr.

Ireną Matonienę sveikino Žiežmarių seniūnė E. Kerdokienė ir vyr. specialistė I. Graužienė.
Ireną Matonienę sveikino Žiežmarių seniūnė E. Kerdokienė ir vyr. specialistė I. Graužienė.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite