Angle down Atgal

Sukrėsti užterštų miškų ir pakrančių, „papuošė“ žymiausių lietuvių portretus atliekomis

MO muziejuje šį savaitgalį pristatomi keturi išskirtiniai kūriniai – Lietuvos garsenybių portretai, sukurti iš mūsų šalies miškuose, Tailando pakrantėse ir kitose gamtos vietose rastų plastiko atliekų. Taip menininkai Rolandas Žigonis ir Algis Kriščiūnas bei viena atliekų tvarkymo įmonė tikisi atkreipti visuomenės dėmesį į besaikį plastiko vartojimą ir taršą.

Keliaudamas Tailande ir Indonezijoje pamačiau kraupią situaciją, kai vandenynas tiesiog skęsta plastike. Supratau, kad galiu imtis kūrybos ir joje integruoti žinią apie tai. Visuomenės dėmesys šiai problemai yra nepakankamas, mūsų akis nebekliūva už šiukšlės miške ar kamštelio, išplauto iš vandens“, – teigia R. Žigonis.

Prisidėti prie idėjos įgyvendinimo menininkas pasiūlė žinomam fotografui ir dailininkui A. Kriščiūnui. Keturių paveikslų ciklas „Holy Trash“ su šiuolaikinėmis Lietuvos žvaigždėmis – Andriumi Mamontovu, Juste Arlauskaite-Jazzu, Justinu Jaručiu ir Agne Jagelavičiūte – pristatomas rugsėjo 14-15 d. MO Muziejuje, „Smart POP-UP“ renginyje, keliančiame diskusijas apie vartojimą ir buriančiame atsakingus prekinius ženklus.

„Norėjome įdėti trikdį į meno kūrinį, sukrėsti. Tai – tarsi analogija, primenanti, kad ir plastiko šiukšlė gamtoje yra trikdis, tik mes jo nebematome. Taip gimė mintis „sušiukšlinti“ Algio paveikslus“, – sako R. Žigonis.

Pirmas paveikslų „Holy Trash" pristatymas įvyks MO muziejuje rugsėjo 14-15 dienomis, vėliau darbai bus eksponuojami kitose erdvėse.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite