Angle down Atgal

Sukrečianti byla: su 25 m. nusikaltėliu susidėjusi keturiolikmetė išbandė ir nesaugų seksą, ir heroiną

„Toks jausmas, kad prie jo labai prisirišau. Iš kitos pusės – narkotikai, alkoholis – nebuvo gerai, bet jis buvo nuoširdus…“ – taip psichologei apie santykius su 25 m. jau keturis kartus teistu vaikinu pasakojo keturiolikmetė Aukštaitijos gyventoja.

Tokią sukrečiančią meilės istoriją neseniai išnagrinėjo Panevėžio apygardos teismas. Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas 25 m. Deividas Galatiltis jau buvo keturis kartus teistas už smurtą ir vagystes, penktąjį teistumą pelnė už nepilnametės lenkimą vartoti narkotikus ir lytinius santykius su jaunesniu nei šešiolikos metų asmeniu.

Bylos duomenimis, 2018 m. vasarą vyras bent tris kartus turėjo lytinių santykių su 11 metų jaunesne paaugle, taip pat bent kartą su vyru laiką leidusi paauglė vartojo heroiną.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas D. Galatiltis pripažino, kad turėjo lytinių santykių su paaugle, tačiau neigė, kad parūpino jai narkotinių medžiagų. Vyras teigė, jog pats tėra bandęs marihuanos, o nukentėjusioji galėjo prabilti apie narkotikus iš pykčio, kad jis susitaikė su buvusia mergina.

Tačiau nukentėjusiosios parodymai atskleidė, koks iš tikrųjų buvo jos ir beveik perpus vyresnio draugo laisvalaikis – alkoholis, neaiški kompanija ir dar neaiškesnės narkotinės medžiagos.

Rūkė žolę – paaiškėjo, kad heroinas

Iš pradžių paauglė teigė, kad pati iniciavo lytinius santykius su gerokai vyresniu vaikinu. Tačiau jau kitos apklausos metu pripažino, kad pirmieji lytiniai santykiai vyko jai pavartojus alkoholio – ji labai norėjusi miego, tačiau draugui tai nesutrukdė. Nepilnametę vėliau apžiūrėję medikai konstatavo, kad lytinių santykių metu elgtasi lengvabūdiškai ir visai nesisaugota.

Paauglė taip pat teigė, kad su D. Galatilčiu vartojo įvairias narkotines medžiagas – marihuaną, ekstazi, „chimkę“. Nepilnametė atskleidė, kad 2018 m. rugpjūtį buvo pabėgusi iš namų, susitiko su draugu garaže, kuris priklausė nuteistojo draugui. Anot merginos, tuo metu garaže buvo ir daugiau vaikinų, buvo vartojamas alkoholis, taip pat ant stalo buvo padėtos kažkokios žolės. Kai kompanija jas ėmė rūkyti, D. Galatiltis pasiūlė įtraukti porą dūmų ir paauglei, kuri nesipriešino, tačiau, įkvėpusi dūmų, kaip teigė, prarado atmintį.

Pasak paauglės, tuomet draugas ją išsivedė iš garažo, paguldė ant žolės ir vėl iniciavo lytinius santykius.

Pabėgusią paauglę netrukus atsitiktinai surado jos ieškoję policijos pareigūnai, atvykę patikrinti garažų teritorijos. Apgirtusi paauglė teigė, kad myli savo draugą, be jo negyvens ir nusižudys, todėl buvo iškviesti ir medikai, o nugabenus merginą į ligoninę ir atlikus tyrimus paaiškėjo, kad jos organizme yra heroino pėdsakų.

„Pačiai buvo staigmena, kad kraujyje rado heroino, nes galvojau, kad rūkau žolę“, – teismo duomenimis, vėliau pareiškė paauglė.

Vien gražūs prisiminimai

Nukentėjusioji pripažino, kad D. Galatiltis ne kartą siūlė jai narkotinių medžiagų, tai įrodo ir poros tarpusavio susirašinėjimas soc. tinkluose – į Ignaliną vykęs vyras klausė, ar parvežti narkotinių medžiagų, o paauglė skundėsi, kad šios – jai per stiprios. „Paderinsiu silpnesnės, kad nenumirtum, bus dar problemų“, – atrašė nuteistasis.

Nepaisant to, kad parūpindavo tiek alkoholio, tiek įvairių narkotinių medžiagų, paauglė psichologei vėliau pripažino, kad jautė itin artimą ryšį nuteistajam. „Toks jausmas, kad prie jo labai prisirišau. Prisiminimai – gražūs, kaip apkabindavo, gražiai pakalbėdavo… Mes dažnai laisvalaikį praleisdavom, buvo labai rūpestingas: mano tuo metu buvo santykiai su mama prastoki – jis kalbėdavo, kad santykius pataisyčiau. Ir naktim praleisdavau pas jį. Iš kitos pusės – narkotikai, alkoholis – nebuvo gerai, bet jis buvo nuoširdus… Pati išgerdavau, narkotikus vartojau. Sakydavau, jei tu manim rūpintumeisi, neleistum vartoti, o ne tai, kad duoti.“, – tokie paauglės parodymai užfiksuoti byloje.

Tačiau dabar nuteistajam ir paauglei keliems metams teks užmiršti romantiškus santykius – teisėjas Donatas Jatužis jau penktą kartą teistam D. Galatilčiui skyrė realią ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, kurią teks atlikti pataisos namuose.

Kadangi dar nebuvo iki galo atliktos anksčiau paskirtos bausmės, vyrui galutinė bausmė pailgėjo dar dviem mėnesiais, taip pat teks sumokėti 640 eurų baudą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite