Angle down Atgal

Sukniubusiam vyriškiui medikai padėti jau nebegalėjo

Antradienio popietę Kėdainiuose aidėjo specialiųjų tarnybų sirenos – greitosios medicinos pagalbos (GMP) medikai skubėjo padėti sunegalavusiam vyriškiui. Deja, didelės medikų pastangos buvo bevaisės – gyvybė užgeso. Medikai sako, kad ištikus panašiai situacijai svarbi kiekviena minutė.

Sukniubo keliuke

Vyriškis sukniubo popietę Kėdainių miesto Pramonės gatvėje, netoli autobusų stotelės. Įvykio liudininkai apie nelaimę informavo Bendrąjį pagalbos centrą.

Pirmieji į nelaimės vietą vos per keletą minučių atskubėjo Pelėdnagių kaime įsikūrę Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMP) medikai. Netrukus atskubėjo ir pastiprinimas iš Kėdainių.

Atvykus medikams vyriškis nekvėpavo, jo širdis buvo sustojusi.

Atgaivinti nepavyko

Liudininkų akyse medikai desperatiškai bandė jį atgaivinti, darė širdies masažą, tačiau milžiniškos jų pastangos buvo bevaisės. Vyriškio gyvybė užgeso.

„Medikai kaip įmanydami ir labai ramiai, profesionaliai atliko savo pareigas.

Pasikeisdami jie vyriškį gaivino, gaivino, tačiau... jiems nepavyko. Vyriškio gyvybė užgeso“, – pasakojo įvykio liudininku tapęs vilkiko vairuotojas.

Turime mokėti

Šiuo reportažu norime priminti kėdainiečiams, kaip svarbu yra mokėti atlikti pradinio gaivinimo veiksmus. Kai nutinka tokia situacija – kiekviena minutė svarbi, kiekviena minutė yra auksinė.

„Kiekvienas iš mūsų turime mokėti gaivinti. Žmonės turi mokėti atpažinti staigią mirtį. Reikia žinoti, kaip reikėtų elgtis pamačius tokį atvejį. Reikia mokėti atlikti krūtinės ląstos paspaudimus.

Turime žinoti, kad jokiu būdu negalima panikuoti. Pirmosios kelios minutės staigios mirties atveju labai svarbios.

Per kelias minutes mes galime išgelbėti žmogaus gyvybę, o medikams atvykti į nelaimės vietą kartais prireikia ir dešimties, ir daugiau minučių.

Žmogaus šansai išgyventi mažėja su kiekviena minute, tad kiekviena minutė yra auksinė“, – pažymėjo Kėdainiuose pradinio gaivinimo žmones mokęs jaunasis medikas, savanoriškojo projekto „Auksinės minutės“ Laurynas Kanapeckas.

Būtina padėti

Jaunasis medikas pataria: jei ištiko klinikinė mirtis, žmogus be sąmonės, nekvėpuoja, nėra stambiųjų kraujagyslių pulso, reikia pradėti gaivinti.

„Jei žmogaus nepažįstate ir neturite apsaugos burnai (specialios kaukės), galima atlikti tik krūtinės ląstos paspaudimus, kad kraujas patektų į gyvybiškai svarbius organus – kraujas dar prisotintas deguonies, todėl jo organizmui netrūks.

Paspausti reikia stiprokai, kad krūtinkaulis stuburo link pajudėtų 4–5 centimetrus.

Gaivinamas žmogus būtinai turi gulėti ant kieto pagrindo, nes, kai pacientas supamas lovoje, jokio gaivinimo efekto nėra.

Gaivinti reiktų iki tol, kol atvyks greitoji medicinos pagalba“, – sakė L. Kanapeckas.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite