Angle down Atgal

Sukčiai vėl ragina investuoti į kriptovaliutas: šį kartą nusitaikė į VMI

Sukčiai vėl ragina investuoti į kriptovaliutas. Šį kartą – prisidengdami Valstybine mokesčių inspekcija (VMI).

Specialiai sukurtame į lrytas.lt portalą panašiame puslapyje skelbiama, kad neva 28-erių metų vaikinas buvo sustabdytas įprasto vairuotojų girtumo patikrinimo metu, tačiau pareigūnai automobilyje atsitiktinai aptiko daugiau kaip 1 mln. eurų grynaisiais pinigais. Rašoma, kad paaiškėjo, jog vaikino pinigai neva buvo uždirbti iš kriptovaliutų finansinės platformos.

Sukčiai taip pat pridėjo netikrą nuorodą į VMI feisbuko puslapį, kuriame skelbiama, kad iki šių metų pelnas iš kriptovaliutų nėra apmokestinamas.

Rašoma, kad su portalu susisiekė ir žinomi žmonės Mantas Katleris, Jonas Nainys, Rolandas Mackevičius, kurie su portalu pasidalino savo neva sėkmės istorija investuojant į kriptovaliutas.

Straipsnio pabaigoje taip pat pridedama instrukcija, kaip naudotis kriptovaliutų finansine platforma.

Eltai susisiekus su VMI Komunikacijos vadove Rūta Asadauskaitė, ji patvirtino, kad skleidžiama informacija yra melaginga bei paragino gyventojus išlikti budrius.

„Internete imituojant VMI feisbuko profilį platinama tikrovės neatitinkanti informacija. Pranešime melagingai teigiama, kad investicijos į kriptovaliutas yra neapmokestinamos. Norime paneigti šią netikrą informaciją. Raginame gyventojus būti budrius skaitant ir vertinant informaciją bei atsirenkant informacijos kanalus“, – Eltai teigė R. Asadauskaitė.

ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje socialiniuose tinkluose plito tikrovės neatitinkanti žinutė apie finansų ministrą Vilių Šapoką, kurioje gyventojai raginami investuoti ir lengvai užsidirbti.

Pirmą kartą tokia informacinė ataka, panaudojant finansų ministro vardą, įvyko birželio pradžioje. Dabar pradėta naudotis ir įvairių naujienų portalų žurnalistų vardais.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite