Angle down Atgal

Suintensyvėjus eismui, aktyvėja ir vairuotojų kontrolė Kauno apskrities keliuose

Praėjusią savaitę, tikrindami, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (KET), Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 992 greičio viršijimo atvejus.

Kauno apskr. VPK pranešime teigiama, kad savaitės greičio rekordininkas užfiksuotas sekmadienį, apie 14.15 val., Kauno rajone, kelyje Kaunas-Marijampolė, kai automobilis „Mercedes Benz“, vietoj nustatytų 90 km/val, važiavo 160 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitės viduryje, gegužės 5 d., a Jonavos r., Gulbiniškių kaime, policijos pareigūnai sustabdė įtartinai manevruojantį automobilį „Mitsubishi“, kurį vairavo neblaivus, kaip vėliau paaiškėjo, ir teisės vairuoti neturintis vyras (gim. 1976 m.). Nors jis neigė vartojęs alkoholio, jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,17 prom. Pareigūnai taip pat išsiaiškino, kad vyro automobilis nėra draustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, mašinai neatlikta privalomoji techninė apžiūra. Dėl minėtų pažeidimų vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o dėl vairavimo išgėrus – pradėtas ikiteisminis tyrimas. Tą pačią dieną Kėdainių r., Aristavos k., pareigūnai sustabdė ir neblaivų dviratininką (gim. 1966 m.), kuriam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,25 prom. ir surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Policijos atstovai pažymi, kad visą savaitgalį Kauno mieste ir rajone, taip pat Jonavos rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Per tris dienas patikrintas apie 5,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinta 13 neblaivių vairuotojų (daugumai jų nustatytas lengvas girtumas) ir 6 asmenys, vairavę transporto priemones neturint teisės to daryti. Tarp neblaivių vairuotojų – 2 asmenys prie automobilio vairo neblaivūs sėdo pakartotinai. Vienas jų, siekdamas išvengti pažeidimo, pareigūnams pateikė kito asmens vairuotojo pažymėjimą.

Nustatyta ir kitų KET pažeidimų, kai buvo vairuojama transporto priemonė su maskuotais valstybinio numerio ženklais (užklijuota plėvelė), taip pat - su šoniniais priekiniais automobilio stiklais, kurių šviesos laidumas neatitiko nustatytų reikalavimų. Dar vienas vairuotojas vežė vaiką, neprisegtą saugos sistemomis, bei daugiau keleivių nei numatyta automobilio techninėje charakteristikoje. Buvo sustabdytas ir automobilis „Mercedes Benz“, kurio vairuotojas vengė atsakomybės dėl greičio viršijimų, taip pat vairavo automobilį su ne tai transporto priemonei priklausančiais valstybinio numerio ženklais. Tad už šiuos pažeidimus jam surašyti net 5 administracinio nusižengimo protokolai.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 19 neblaivių vairuotojų ir vieną dviratininką. Dar 18 asmenų vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės, - pabrėžia Kauno apskr. VPK atstovai.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 11), dar 162 sužeisti (pernai – 204).  

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite