Fotografija daryta prieš dvi dienas
Angle down Atgal

Suguldytos eglutės primena nužudytų partizanų kūnus

Tai yra Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako!

Iki šv. Kalėdų ir Naujų metų liko vos keletas dienų. Kiekvieną rytą atvežamos eglutės ir guldomos ant grindinio. Aš vadinu jas nužudytomis ir tas vaizdas primena labai nemalonią praeitį.

Prisimenu pokarį ir gerai prisimenu, kaip nužudytus partizanus atveždavo ir mesdavo jų sustingusius kūnus ant šaltos ir jau pašalusios aikštės žemės Bazilionų miestelyje. O po kelių parų sukraudavo į vežimą ir nuveždavo į pelkę prie Deglės upelio. Tai buvo baisūs laikai, okupantai ir jų pakalikai dergė mūsų žemę.

Nuo tų laikų praėjo nemažai laiko, šiandien esame laisvi kaip niekada. Dabar pradėjo kurtis įvairios firmos, tarp jų yra tokių, kurios naikina mūsų kraštą, jos grožį. Prasidėjo grubus ir negailestingas miškų kirtimas. Masiškai kertamos eglutės, kitos, jau gerokai paaugusios, atvežamos ir brutaliai suguldomos ant šalto grindinio. Ir tik kelioms dienoms, o paskui po Naujų metų apdžiūvusios voliosis prie atliekų konteinerių. Mačiau, kaip viena moteris šluostėsi ašaras, ji paaiškino, kad ašaros byra pačios, matydamos tokį brutalumą. Na, galima suprasti tuos, kurie atsakingi už mūsų žaliaskarių išlikimą. Jeigu tankiai auga, tai reikia retinti. Ir vis dėlto atvežtos turėtų būti sustatomos, bet ne brutaliai išguldomos. Tiesa, viena kita pastatoma.

Mano supratimu, reikėtų iš viso uždrausti eglaičių kirtimus, užtektų ir jų šakelių. Aš prisimenu, kad kai kas parsinešdavo glėbelį šakelių ir iš jų padarydavo gražią eglutę. Taip elgiantis, miške liktų augti eglutė, nes kelios iš jos pasiskolintos šakelės jai visiškai nepakenktų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite